Pension Adam

Náměstí 58 382 26 Horní Planá, Český Krumlov, Česká republika (mapa) | Penzion

Naše hodnocení objektu

od 290 Kč / noc


Nezávazná rezervace

Vytisknout
Opište nebo zkopírujte prosím následující znaky do formulářového pole l7Mg0f0Ubm0Pg

Přidat objekt k hromadné poptávce


Základní popis

Penzion ADAM ( www.pensionadam.cz, info@pensionadam.cz, +420 775 672 414) nabízí velmi pěkné a přitom levné ubytování v klidném a tichém centru města Horní Planá v lokalitě Lipno, Šumava. Pension disponuje 25 lůžky v 6ti prostorných apartmánech včetně 2 apartmánů vybavených samostatnými kuchyněmi ( stůl pro 4 osoby, lednice, mikrovlnná trouba, vařič, varná konvice + příslušenství k vaření). Stůl, lednice, varná konvice a základní nádobí pro přípravu občerstvení nebo snídaně je k dispozici i ve všech dalších 4 apartmánech. Každý apartmán má vlastní sociální zařízení (WC + koupelna se sprchovým koutem). Na pokojích k dispozici bezplatné WiFi připojení k internetu. Pro rodiny s malými dětmi můžeme zapůjčit dětskou postýlku. Nabízíme možnost celodenního stravování v nekuřáckém prostředí. K pensionu patří uzamykatelné osvětlené parkoviště pro automobily a motocykly a uzamykatelný prostor pro jízdní kola, lyže apod. V okolí lyžařské středisko Hochficht, Kramolín. Pension byl v poslední době kompletně rekonstruován a nově vybaven.

Akční nabídka:
Hledáte-li ubytování na Lipně anebo přímo ubytování v Horní Plané, využijte výhodné cenové nabídky – útulné a příjemné prostředí v Pensionu ADAM v mimosezóně za 290 Kč/os/noc, výrazné slevy pro vícedenní pobyty a pobyty rodin s dětmi i v hlavní sezóně. Konkrétní cenovou nabídku zašleme na požádání
z info@pensionadam.cz nebo po zavolání na 775 672 414.

Lyžování HOCHFICHT 2012/2013
Lyžování v Rakousku, ubytování v Horní Plané.
5ti denní skipas + 6 nocí ubytování za 3.990 Kč.
Pro děti další zajímavé slevy.

Výborné podmínky pro turisty i ty, kteří chtějí strávit svoji dovolenou na kole nebo in line bruslích ( v zimě na lyžích ) - úschovna kol a lyží, možnost půjčení kol v blízké půjčovně, možnost vyprání a usušení prádla, oprava kol.

Pension je vhodný i pro rekreaci rodin s malými dětmi. Klidné a tiché prostředí, čerstvý vzduch, vhodné pro ozdravný pobyt. Dva plně vybavené apartmány s kuchyněmi a oddělenými ložnicemi. Možnost zapůjčení dětské postýlky. Mikrovlnná trouba a varná konvice k dispozici. Prostor na uložení kočárků. Děti do 2 let pobyt zdarma, děti do 7 let na samostatném lůžku 30 % sleva.

Lyžařský balíček Hochficht

6 nocí ubytování (apartmán č.1,2,4,5) + 5denní skipas (pondělí-pátek)
Dospělá osoba 3.990 Kč
Děti a mládež do 18 let,ročníky 1993-2005 (min. s 2 dospělými osobami) 2.900 Kč
Rodinný bonus:Děti do 10 let ročník 2002 a mladší (min. s 2 dospělými osobami) 5 € +1.250 Kč
Skibus (pondělí-pátek) 1.000 Kč
6 nocí ubytování (apartmán s plně vybavenou kuchyní č.3,č.6) + 5denní skipas
(pondělí-pátek)
Dospělá osoba 4.190 Kč
Děti a mládež do 18 let,ročníky 1993-2005 (min. s 2 dospělými osobami) 3.200 Kč
Rodinný bonus:Děti do 10 let,ročník 2002 a mladší (min.s 2 dospělými osobami) 5 € + 1.550 Kč
Skibus (pondělí-pátek) 1.000 Kč

5 nocí ubytování (apartmán č.1,2,4,5) + 4denní skipas (pondělí-pátek)

· Dospělá osoba 3.350 Kč
· Děti a mládež do 18 let, ročníky 1993-2005 (min. s 2 dospělými osobami) 2.300 Kč
· Rodinný bonus: Děti do 10 let,ročník 2002 a mladší (min.s 2 dospělými osobami) 4 € +1.030 Kč

5 nocí ubytování (apartmán s plně vybavenou kuchyní č.3,č.6) + 4denní skipas(pondělí-pátek)

· Dospělá osoba 3.650 Kč
· Děti a mládež do 18 let,ročníky 1993-2005 (alespoň s 2 dospělými osobami) 2.550 Kč
· Rodinný bonus: Děti do 10 let,ročník 2002 a mladší (alespoň s 2 dospělými osobami) 4 € + 1.290 Kč
Skibus (pondělí-pátek) 200 Kč / den

4 noci ubytování (apartmán č.1,2,4,5) + 3denní skipas
(pondělí-pátek)

· Dospělá osoba 2.700 Kč
· Děti a mládež do 18 let, ročníky 1993-2005 (min. s 2 dospělými osobami) 1.850 Kč
· Rodinný bonus: Děti do 10 let,ročník 2002 a mladší (min.s 2 dospělými osobami) 3 € + 820 Kč

4 noci ubytování (apartmán s plně vybavenou kuchyní č.3,č.6) + 3denní skipas (pondělí-pátek)

· Dospělá osoba 2.900 Kč
· Děti a mládež do 18 let,ročníky 1993-2005 (alespoň s 2 dospělými osobami) 2.050 Kč
· Rodinný bonus: Děti do 10 let,ročník 2002 a mladší (alespoň s 2 dospělými osobami)
3 € + 1.000 Kč
Skibus (pondělí-pátek) 200 Kč /den

Firemní akce

V naší restaurace je možné v letním období objednat snídaně (v létě provoz od 8.00 do 22.00, jinak od 14.00 do 22.00) , v ostatních měsících je provozována jako kavárna a je zde možné v odpoledních a večerních hodinách příjemně posedět a využít její nabídky výborné kávy, alkoholických i nealkoholických nápojů, pohárů, salátů, pizzy apod. V kavárně je možné zapůjčit denní tisk či využít bezplatného připojení k internetu ( WiFi ). Pro větší skupinu hostů můžeme zajistit prostory ve společenské místnosti - vhodné pro uzavřenou společnost, školení, firemní večírky, setkání spolužáků apod. Zajistíme i dodávku pití příp. základního občerstvení (točené nebo lahvové pivo, víno, nealko). Zajišťujeme smluvně i polopenzi nebo plnou penzi v samostatném nekuřáckém salonku blízké restaurace.

Popis okolí

Poloha a dopravní dostupnost:
GPS objektu: 48°46'1.69"N,14°1'54.32"E
Zeměpisná šířka : 48.460169
Zeměpisná délka : 14.015432

Autobusová zastávka je vzdálena 200 m, na vlakové nádraží dojdete v klidu za 4 minuty a písčitá pláž stejně jako převoz přes Lipenskou přehradu je vzdálena 300 m.

Pension je situován ve středu náměstí, v klidné části přímo proti kašně a je výborným strategickým bodem pro výlety do okolí.

Oblast Lipenského jezera je pro svou přírodní krásu vysoce ceněna tuzemskými i zahraničními turisty. Je ideálním místem rodinné dovolené i vhodným místem pro pobyt s partou přátel. Senioři zde rádi pobývají v klidném období jara a podzimu. Milovníkům turistiky a krásné přírody nabízí Lipensko mnoho turistických a naučných stezek. Okolí pensionu nabízí široké využití kulturní i sportovní - krásnou písčitou pláž u jezera Lipno, výlety do okolní nádherné přírody Lipenska a Šumavy, muzeum Adalberta Stiftera, širokou síť cyklostezek, lyžařské středisko Hochficht z druhé strany Smrčiny, lyžařské středisko Kramolín na Lipně. Pension je nedaleko od krásného historického města Český Krumlov, zapsaného v seznamu UNESCO.

Možností kam se vydat na výlet v Lipenském regionu je mnoho a zde popsané patří k těm nejoblíbenějším. Díky kvalitním cyklotrasám a dobrému značení se na většinu výletů můžete vypravit pěšky nebo na kole. Na některá místa se dostanete i v zimě na běžkách. Nádherné cyklotrasy, tratě na bruslení i lyžařské běžecké tratě jsou v okolí Schwarzenbergského plavebního kanálu a kolem horního toku řeky Vltavy. Můžete se vydat na krásné a tajemné ledovcové Plešné jezero, jít po stopách posledního Šumavského medvěda po Medvědí stezce - nejstarší naučné stezce v ČR, podívat se na zříceninu hradu Vítkův kámen (Svatý Tomáš) s rozhlednou a nádherným výhledem na Lipno a Alpy, podívat se, kudy chodil básník Šumavy Adalbert Stifter. Zajímavý je výlet po místech, kde kdysi stály významné sklářské osady a v nedávné době i železná opona v Zadní Zvonkové, určitě Vás nadchne velkolepá síla vody v místě Čertových proudů i Čertova stěna opředená mnoha pověstmi. Můžete se podívat do podzemí Lipenské elektrárny nebo vyrazit na rozhlednu do Rakouského Moldaublicku. Celý kraj je známý bohatstvím kulturních památek. Doporučujeme navštívit historická města Český Krumlov a České Budějovice, hrad Rožmberk, klášter a poštovní muzeum Vyšší Brod, rodný domek básníka a malíře Adalberta Stiftera v Horní Plané, muzeum ve Chvalšinách, zámek se zooparkem v obci Hluboká nad Vltavou. Určitě se podívejte i do některého zajímavého muzea v regionu, Milovníky techniky jistě nadchne muzeum historických radiopřijímačů v Hořicích na Šumavě, milovníky historie zase rodný domek Adalberta Stiftera v Horní Plané, Poštovní muzeum a nádherná knihovna v Cisterciáském klášteře ve Vyšším Brodě. Lipenská oblast je také dobrým výchozím bodem pro návštěvu Horního Rakouska a Bavorska.

Kudy k nám

Pension je situován ve středu náměstí, v klidné části přímo proti kašně a je výborným strategickým bodem pro výlety do okolí. Autobusová zastávka je vzdálena 200 m, na vlakové nádraží dojdete v klidu za 4 minuty a pláž stejně jako převoz přes Lipenskou přehradu je vzdálena 300 m.

Sportovní možnosti

Region Lipenska poskytuje velké množství sportovních možností bez ohledu na Váš věk nebo kondici. Výhodou regionu je, že můžete přijet v libovolném ročním období a vždycky je co podniknout. Oblast Lipenského jezera je pro svou přírodní krásu vysoce ceněna tuzemskými i zahraničními turisty. Je ideálním místem rodinné dovolené i vhodným místem pro pobyt s partou přátel. Senioři zde rádi pobývají v klidném období jara a podzimu. Milovníkům turistiky a krásné přírody nabízí Lipensko mnoho turistických a naučných stezek. Mezi hlavní cíle patří: Medvědí stezka, Plešné jezero, Schwarzenberský plavební kanál, opravený kostel v Zadní Zvonkové, rozhledna na Svatém Tomáši, rybník Olšina. Cyklisté mohou využívat sítě navzájem propojených cyklotras, navazující na trasy sousedního Rakouska a Německa. V okolí jsou ideální tratě na in line bruslení. Lipno je díky svým rozměrům (plocha 4.870 ha, délka 42 km, největší šířka téměř 8 km) rájem pro rybáře, surfaře i jachtaře. Vyhlídková plavba parníkem je jistě také dobrou příležitostí k poznání i zábavě a k trávení volného času. Ke koupání a slunění naleznete v okolí jezera jak velké pláže, tak mnoho malých pláží, poskytujících příjemné soukromí. Nezapomenutelným zážitkem se pro Vás může stát sjezd horního či dolního toku Vltavy na raftových člunech nebo kánoích.
Na své si přijdou také rybáři ať při lovu ze břehu nebo z loďky. Velmi oblíbené je sjíždění Vltavy - ať už z její horní části nad Lipnem nejčastěji od Soumarského mostu do Nové Pece nebo spodní části pod přehradou - z Vyššího Brodu do Českého Krumlova. V regionu jsou dvě karting dráhy pro milovníky adrenalinu s vůní benzínu a půjčit si můžete i čtyřkolku. Pokud potřebujete adrenalinu ještě více, můžete zkusit i paintball nebo se vrátit do nedaleké historie a zúčastnit se "zadržení narušitele" v bývalé pohraniční rotě. Na Lipně jsou dva kryté plavecké bazény, takže koupat se můžete i v zimě po návratu ze sjezdovky nebo bílé stopy. Stále více oblíbenou se stává zimní sezóna - ať v rodinném skiareálu Lipno (Kramolín) nebo pro náročnější lyžaře v blízkém skiareálu Hochficht v Rakousku. V regionu je několik upravovaných běžkařských tras, často navíc propojených jak na bílou stopu centrální Šumavy, tak do běžkařských areálů v Rakousku a Německu. Zamrzlá plocha jezera umožňuje zimní jachting a samozřejmě bruslení a snowkiting. Můžete si zajezdit na bobové dráze nebo zkusit lanové centrum nebo si nechat připravit program na míru - třeba let balónem. Odpočívat pak můžete buď na pláži nebo pro náročnější v některém wellness centru v okolí(Wellness Frymburk, Sport Arena Lipno –wellness). Dalším plusem je, že si všechno můžete půjčit až na místě - kola, brusle, loďku, šlapadlo, rybářské vybavení, lyže, běžky, rafty na Vltavu, windsurfing - cokoli potřebujte.

Stravovací služby

V naší restaurace je možné v letním období objednat snídaně (v létě provoz od 8.00 do 22.00, jinak od 14.00 do 22.00) , v ostatních měsících je provozována jako kavárna a je zde možné v odpoledních a večerních hodinách příjemně posedět a využít její nabídky výborné kávy, alkoholických i nealkoholických nápojů, pohárů, salátů, pizzy apod. V kavárně je možné zapůjčit denní tisk či využít bezplatného připojení k internetu ( WiFi ). Pro větší skupinu hostů můžeme zajistit prostory ve společenské místnosti - vhodné pro uzavřenou společnost, školení, firemní večírky, setkání spolužáků apod. Zajistíme i dodávku pití příp. základního občerstvení (točené nebo lahvové pivo, víno, nealko). Zajišťujeme smluvně i polopenzi nebo plnou penzi v samostatném nekuřáckém salonku blízké restaurace.

Tipy na výlet

Oblast Lipenského jezera je pro svou přírodní krásu vysoce ceněna tuzemskými i zahraničními turisty. Je ideálním místem rodinné dovolené i vhodným místem pro pobyt s partou přátel. Senioři zde rádi pobývají v klidném období jara a podzimu. Milovníkům turistiky a krásné přírody nabízí Lipensko mnoho turistických a naučných stezek. Okolí pensionu nabízí široké využití kulturní i sportovní - krásnou písčitou pláž u jezera Lipno, výlety do okolní nádherné přírody Lipenska a Šumavy, muzeum Adalberta Stiftera, širokou síť cyklostezek, lyžařské středisko Hochficht z druhé strany Smrčiny, lyžařské středisko Kramolín na Lipně. Pension je nedaleko od krásného historického města Český Krumlov, zapsaného v seznamu UNESCO.

Možností kam se vydat na výlet v Lipenském regionu je mnoho a zde popsané patří k těm nejoblíbenějším. Díky kvalitním cyklotrasám a dobrému značení se na většinu výletů můžete vypravit pěšky nebo na kole. Na některá místa se dostanete i v zimě na běžkách. Nádherné cyklotrasy, tratě na bruslení i lyžařské běžecké tratě jsou v okolí Schwarzenbergského plavebního kanálu a kolem horního toku řeky Vltavy. Můžete se vydat na krásné a tajemné ledovcové Plešné jezero, jít po stopách posledního Šumavského medvěda po Medvědí stezce - nejstarší naučné stezce v ČR, podívat se na zříceninu hradu Vítkův kámen (Svatý Tomáš) s rozhlednou a nádherným výhledem na Lipno a Alpy, podívat se, kudy chodil básník Šumavy Adalbert Stifter. Zajímavý je výlet po místech, kde kdysi stály významné sklářské osady a v nedávné době i železná opona v Zadní Zvonkové, určitě Vás nadchne velkolepá síla vody v místě Čertových proudů i Čertova stěna opředená mnoha pověstmi. Můžete se podívat do podzemí Lipenské elektrárny nebo vyrazit na rozhlednu do Rakouského Moldaublicku. Celý kraj je známý bohatstvím kulturních památek. Doporučujeme navštívit historická města Český Krumlov a České Budějovice, hrad Rožmberk, klášter a poštovní muzeum Vyšší Brod, rodný domek básníka a malíře Adalberta Stiftera v Horní Plané, muzeum ve Chvalšinách, zámek se zooparkem v obci Hluboká nad Vltavou. Určitě se podívejte i do některého zajímavého muzea v regionu, Milovníky techniky jistě nadchne muzeum historických radiopřijímačů v Hořicích na Šumavě, milovníky historie zase rodný domek Adalberta Stiftera v Horní Plané, Poštovní muzeum a nádherná knihovna v Cisterciáském klášteře ve Vyšším Brodě. Lipenská oblast je také dobrým výchozím bodem pro návštěvu Horního Rakouska a Bavorska.

Poskytované služby

Vybavení objektu :
Recepce
Internet - WiFi
SAT TV
Možnost zapůjčení dětské postýlky
Uzamykatelné osvětlené parkoviště + sklad kol a lyží
Kavárna

Těšíme se na Vaší návštěvu a přejeme příjemný pobyt a krásné počasí.

Klíčová slova charakterizující náš penzion:
Pension Adam, Penzion Adam, Apartmán, Pension, Pensiony, Penzion, Penziony, pension na Lipně, pension Lipno, ubytování, ubytování Šumava, ubytování Horní Planá, ubytování v Horní Plané, ubytování na Lipně, ubytování Lipno, lyžování Lipno , lyžování Šumava, lyžování na Lipně, lyžování na Šumavě, levné ubytování, luxusní ubytování, ubytování, Horní Planá, Horni Plana,Lipno,lipno lake resort,lipno trips,Šumava,Sumava, Lipno, Lipenská přehrada, Vltava, Accomodations, Unterkunft, Zimmer, dovolená, zimní dovolená, holiday, pobyty, výlet, prázdniny, rekreace, relax, turistika, cyklistika, běžky, aquaskipper, koupání, windsurfing, tenis, lyžování, bruslení, hokej, cyklostezky, lyžování, snowboard, ski, ski areál, hory, Hochficht, Skipas, Skipass, lyžování v Rakousku, Kramolín, Český Krumlov, Adalbert Stifter, přehrada Lipno, Náměstí Horní Planá, Silvestr na Lipně, penzion in Czech Republic, accomodation in Czech Republic, sleep in Czech Republic, sleeping in Czech, zimní nabídka lyžování Hochficht, skiareál Lipno, in Line bruslení, wellness, nordic walking, zimní balíček Hochficht.

Pro děti

Pension je vhodný i pro rekreaci rodin s malými dětmi. Klidné a tiché prostředí, čerstvý vzduch, vhodné pro ozdravný pobyt. Dva plně vybavené apartmány s kuchyněmi a oddělenými ložnicemi. Možnost zapůjčení dětské postýlky. Mikrovlnná trouba a varná konvice k dispozici. Prostor na uložení kočárků. Děti do 2 let pobyt zdarma, děti do 7 let na samostatném lůžku 30 % sleva.


Nabízené služby a možnosti

Pro děti

 • dětský koutek
 • dětská postýlka

Sportovní možnosti

 • bazén venkovní
 • bazén vnitřní
 • bowling
 • cyklotrasa
 • koupání
 • jízda na koni
 • lyžařská škola
 • lyžařské vleky
 • minigolf
 • půjčovna kol
 • půjčovna lyží
 • rybolov
 • šipky
 • tenisový kurt
 • úschovna kol

Služby a vybavení pokoje

 • dětská postýlka
 • přípojka k internetu
 • koupelna se sprchou
 • lednice
 • pc
 • satelit
 • tv
 • wc
 • internet
 • kavárna
 • parkoviště uzavřené
 • restaurace
 • domácím zvířatům vstup povolen

vzdálenosti

 • vlakové nádraží/zastávka: 300m
 • pláž: 500m
 • restaurace: 50m

Dostupné ubytovací kapacity

 • trojlůžkový pokoj: 3
 • čtyřlůžkový pokoj: 1
 • čtyřlůžkové apartmá: 2
 • přistýlka: 4
 • celková kapacita: 25

Ceník ubytování

Základní ceník pro 1 osobu za noc

 • 290 Kč
 • 360 Kč

Slevy

 • 100

  %

 • 30

  %

Recenze návštěvníků

Tento objekt bohužel nemá ani jednu rencenzi. Napište první.

Mapa


Nejvýhodnější nabídky emailem Přihlašte se k odběru nejzajímavějších nabídek