Penzion U Přívozu

Frýdava 89 38279 Frymburk, Český Krumlov, Česká republika (mapa) | Penzion

Naše hodnocení objektu


Nezávazná rezervace

Vytisknout
Opište nebo zkopírujte prosím následující znaky do formulářového pole y2Zlz4Jzk

Přidat objekt k hromadné poptávce


Základní popis

Penzion U Přívozu je rodinný penzion umístěný v klidném prostředí Šumavy, na pravém břehu lipenské přehrady u kotviště převozu z Frymburka, 80 m od přívozu a od malé písečné pláže.

Svojí polohou i vybavením vhodný jak pro rodiny s dětmi, tak pro aktivní sportovce a příznivce adrenalinových aktivit, ale i pro ty, kteří chtějí užít chvíle klidu v panenské přírodě lipenského kraje.

Čeká na Vás uvolněná rodinná atmosféra, příjemné ubytování a vynikající kuchyně.

Nachází se zde útulná restaurace s kapacitou 35 míst a terasou, kde můžete v klidu vychutnat některou z položek bohatého jídelního menu tradiční české i mezinárodní kuchyně.

K dispozici je zde také spousta zábavy: kulečníkový stůl, šipky, sauna, menší posilovna, whirpool pro 5 osob, WiFi síť po celém penzionu, společenská místnost - možnost pořádání oslav uzavřených skupin, firemních akcí, večírků apod.

Firemní akce

Chcete-li uspořádat rodinnou oslavu, svatební či promoční hostinu, firemní večírek, nebo třeba jen setkání s přáteli. Rádi pro Vás připravíme svatební hostinu, rauty, speciální akce, zabíjačky, zvěřinové hody, rybí speciality.

Popis okolí

Rodinný penzion U Přívozu se nachází v nejnavštěvovanější oblasti jižních Čech - regionu lipenska, v blízkosti Lipenského jezera a 10 km od Skiareálu Lipno, v těsné blízkosti hranice s Rakouskem.

Výborná poloha penzionu Vám dává jedinečnou příležitost pro strávení nezapomenutelné zimní i letní dovolené v příjemném prostředí šumavské přírody.

Kudy k nám

Dopravní spojení z Českých Budějovic

České Budějovice – Český Krumlov (silnice č. 39)
Český Krumlov – Větřní – Světlík (silnice č. 160)
Světlík – Frymburk (silnice č. 162)
Frymburk – Přední Výtoň (silnice č. 163) –
dále podél přehrady Lipno do obce Frýdava
Penzion se nachází po levé straně silnice

GPS souřadnice:48°39'27.374"N, 14°9'25.062"E

Sportovní možnosti

Množství nových, kvalitních a udržovaných cyklostezek přímo vybízí k výletům na kolech nebo in-line bruslích.
Návštěvníci penzionu se mohou vydat po pravém břehu Lipenské přehrady až do Rakouska - přechod Přední Zvonková - Moldau blik nebo převozem do Frymburka, kde se napojí na stezku směr Lipno, dále po hrázy do Přední Výtoně a pak zpět na Frýdavu – cca 20km.

Pokud se rozhodnete pro in-line brusle, můžete využít nově vybudovaný úsek cyklostezky mezi Lipnem nad Vltavou a Frymburkem – cca 10 km. Tento kvalitní, nenáročný rovinatý povrch trasy je vhodný i pro bruslařské začátečníky. Značná část stezky vede v těsné blízkosti vody nabízí krásnou a pohodovou vyjížďku.

Jestliže jste spíše příznivci pěší turistiky, malebná lipenská příroda Vám nabízí více než
200 km značených turistických a naučných stezek, které Vás zavedou do jejich nejrůznějších zákoutí i k mnoha unikátním přírodním či technickým památkám. Personál penzionu Vám pomůže vybrat trasu dle Vašich přání.
Lipenské jezero nabízí podmínky nejen pro koupání, ale i nejrozmanitější druhy vodních sportů a aktivit:
- vyjížďky na loďkách
- windsurfing
- kiteboarding
- jachting
- šlapadla
- rybaření

Další aktivity, které region nabízí:

- vyjížďka na koních - Vyšší Brod 20 km
- tenisové kurty - Frymburk 20 km nebo převozem
- golfové hřiště - 18-ti jamkové golfové hřiště v Lipně nad Vltavou - 10 km
- houbaření
- bobová dráha – Skiareál Lipno - 10 km, k dispozici po celý rok
- horolezectví – skály „Luči“
- vyhlídkové lety letadlem nebo balonem
- tandemové seskoky
- paintball – Černá v Pošumaví
- motokáry - Frymburk

Odpočívat můžete v Aquaworldu Lipno - 10 km nebo ve Wellness & Spa ve Frymburku - 20 km nebo převozem.

Vyznavači zimních sportů ocení sjezdové i běžkové lyžování či snowboarding v blízkém Skiareálu Lipno či v rakouském Hochfichtu. Zamrzlá hladina jezera je pak příležitostí k bruslení, běžkování či k adrenalinovým sportům jako jsou Icesurfing a Snowkiting.

- Skiareál Lipno – 10 km – nabízí sedm přehledných sjezdovek o průměrné délce 1 km s nenáročným profilem a 46 km běžeckých stop. O komfortní a rychlou přepravu na sjezdovky se starají 3 čtyřsedačkové lanovky a 3 pojízdné koberce v dětském hřišti. Dále zde najdete modernizovaný snowpark s novými překážkami pro začátečníky i zkušené jezdce, snow-crossovou dráhu, výukové hřiště - Foxpark kapitána Lipánka, bezplatné centrální parkoviště.

- Skiarelál Hochficht v Rakousku – cca 50km - díky FIS sjezdovkám je vhodný pro zkušenější lyžaře, ale i začátečníky a rodiny s dětmi. Na Hochfichtu najdete: Standardní sjezdovka 2 km dlouhá, Schonbergská sjezdovka - 1 km dlouhá, Stierwiesenská sjezdovka - s umělým zasněžováním 3,4 km dlouhá rodinná sjezdovka, Reichlbergská sjezdovka - 1,6 km dlouhá, Hochwaldská sjezdovka - 1,7 km dlouhá, Wenzelwiese - s umělým zasněžíváním - závodní aréna WISBI, Rehberg - s umělým zasněžováním, 1,4 km dlouhá, oblíbená trať detí a začátečníků, Zwieselbergská sjezdovka - s umělým zasněžováním, FIS-trať pro obří slalom a slalomové soutěže, Schwarzenbergská sjezdovka - s umělým zasněžíváním, 1,4 km dlouhá, Krumauerská běžkařská dráha.

Stravovací služby

V našem penzionu U Přívozu se nachází útulná restaurace s kapacitou 35 míst, kde můžete v klidu vychutnat některou z položek našeho bohatého jídelního menu tradiční české i mezinárodní kuchyně. Rádi pro Vás připravíme dětská menu, speciality pro sportovce, dietní stravu, grilování, opékání atd.
V létě během slunečného odpoledne či vlahého večera můžete posedět na rozlehlé letní terase. V zimě Vás zahřeje plápolající oheň v kamnech a šálek dobré kávy, čaje či něčeho ostřejšího.

Tipy na výlet

Region Lipenska je unikátní spojením krásné, divoké a nedotčené přírody, historických měst a množstvím historických, kulturních a technických památek.
- Český Krumlov – okresní město, zapsané do Seznamu kulturního a přírodního dědictví UNESCO, městská památková rezervace, dvě národní kulturní památky; státní hrad a zámek ze 13. století (jeden z největších zámeckých komplexů ve střední Evropě s unikátním barokním divadlem z 18. století, maškarním sálem, bohatým mobiliářem) a gotický kostel sv. Víta z poč. 15. století , Mezinárodní kulturní centrum Egona Schieleho s expozicí originálů, Slavnosti pětilisté růže.
- Frymburk – městečko na břehu Lipna, je významnou kulturní, sportovní a turistickou základnou pro české i zahraniční turisty. Během roku se zde koná velké množství sportovní akcí (potápění, lyžování, běžecké maratony, tenisové turnaje, soutěže v rybaření apod.)
- Černá v Pošumaví - rekreační středisko na levém břehu Lipenského jezera, jachetní přístav, novorománský kostel, v okolí těžba grafitu.
- Horní Planá - město na břehu Lipenského jezera, rodný dům s muzeem spisovatele a malíře Adalberta Stiftera, pomník A. Stiftera, gotický kostel, barokní kaple z konce 18. století, nejvýše položený rybník v Čechách Olšina, technická památka - Schwarzenberský plavební kanál z konce 18. století, spojující vody Dunaje a Vltavy.
- Kaplice - město na řece Malši, městská památková zóna, dva gotické kostely, renesanční radnice s věží ze 13. století,kašna s pranýřem ze 17. století.
- Lipno nad Vltavou - rekreační středisko u hráze Lipenského přehradního jezera o rozloze téměř 5000 ha a délce 44 km, vodní elektrárna 160 m pod zemí, lyžařský areál Kramolín. Kotví zde motorové výletní lodě, na kterých je možno podniknout okružní jízdy po celém Lipenském jezeře.
- Přední Výtoň - hraniční přechod s Rakouskem, kostel z poč. 16. století, nedaleko osada Svatý Tomáš s gotickým kostelem ze 14. století a zříceninou hradu Vítkův Kámen ze 13. století.
- Rožmberk nad Vltavou - z hradu z poloviny 13. století se zachovala věž Jakobínka, ve 14. století založen tzv. Dolní hrad, přestavěn v 16. století renesančně a v 19. století v novogotickém stylu, městská památková zóna, gotický kostel, zbytky městských hradeb ze 14. století, bývalá přádelna z poloviny 19. století.
- Vyšší Brod - město 8 km od hraničního přechodu Studánky, městská památková zóna, národní kulturní památka - gotický cisterciácký klášter založen r. 1259 s unikátní knihovnou o 70 000 svazcích, Poštovní muzeum, nedaleko národní přírodní rezervace Čertova stěna a Luč, varhanní koncerty.
A další zajímavá místa…….
- Zlatá Koruna - cisterciácký klášter založen na počátku 14. století
- Vítkův Hrádek - zřícenina kamenného hradu o který se opírá pověst O pokladu na Vítkově Hrádku
- Čertova stěna - Národní přírodní rezervace Čertova stěna - Luč se rozkládá nedaleko obce Loučovice a Lipna nad Vltavou. Skládá se ze dvou částí. Čertova stěna byla jako chráněné území zřízena v roce 1956 o rozloze 10 ha. Luč byla jako chráněné území vyhlášena

Poskytované služby

• Snídaně formou švédských stolů je v ceně pokoje a podává se denně od 08.00 hodin do 10.00 hodin
• Hotelová restaurace je otevřena denně od 11:00 do 20.00 hod.
• Přijímáme kreditní karty
• Sekretářské služby - faxování a kopírování tiskovin
• Doručení korespondence a e-mailů hotelovým hostům
• Vyhledávání informací o odjezdech autobusů a vlaků
• Možnost uložení kol a lyží
• Zprostředkování zapůjčení kol a in-line bruslí
• Zprostředkování zapůjčení í lyží a snowboardů
• Zapůjčení raftů
• Objednávka a rezervace různých aktivit dle požadavku klienta


Avatar

Přidáno 08/2012

ubytování
strava
služby
personál
okolí
poloha
spokojenost

Celkově
Detail recenze

Avatar

Přidáno 08/2016

ubytování
strava
služby
personál
okolí
poloha
spokojenost

Celkově
Detail recenze

Více

Nabízené služby a možnosti

Sportovní možnosti

 • billiard
 • bowling
 • cyklotrasa
 • kulečník
 • jízda na koni
 • lyžařská škola
 • lyžařské vleky
 • posilovna
 • půjčovna kol
 • půjčovna lyží
 • rybolov
 • sauna
 • šipky
 • úschovna kol
 • whirpool

Služby a vybavení pokoje

 • dětská postýlka
 • přípojka k internetu
 • koupelna se sprchou
 • koupelna s vanou
 • lednice
 • tv
 • wc
 • bar
 • internet
 • konferenční centrum
 • parkoviště uzavřené
 • restaurace
 • domácím zvířatům vstup povolen

Akceptované platební karty

 • mastercard
 • visa

Dostupné ubytovací kapacity

 • celková kapacita: 48

Ceník ubytování

Základní ceník pro 1 osobu za noc

 • 550 Kč

Recenze návštěvníků

Avatar

Přidáno 08/2012

Ubytování
Strava
Služby
Personál
Okolí
Poloha
Spokojenost
Celkově
Detail recenze

Avatar

Přidáno 08/2016

Ubytování
Strava
Služby
Personál
Okolí
Poloha
Spokojenost
Celkově
Detail recenze

Napište recenzi

Mapa


Nejvýhodnější nabídky emailem Přihlašte se k odběru nejzajímavějších nabídek