Pension Rosa

Linecká 54 38101 Český Krumlov, Český Krumlov, Česká republika (mapa) | Penzion

Naše hodnocení objektu

od 800 Kč / noc


Nezávazná rezervace

Vytisknout
Opište nebo zkopírujte prosím následující znaky do formulářového pole y6Ex6w8Gis2Vl1

Přidat objekt k hromadné poptávce


Základní popis

Nově otevřený pension svým umístěním v rekonstruovaném historickém objektu v centru města Český Krumlov dává svým návštěvníkům možnost ubytování v 17 pokojích. Pokoje jsou dvou, tří a čtyřlůžkové včetně pokoje s bezbarierovým přístupem pro invalidy. Pokoje jsou vybaveny koupelnou s vanou nebo sprchovým koutem, WC.

Každý pokoj je vybaven televizním přijímačem se satelitním příjmem a má vlastní sociální zařízení; snídaně jsou již uvedené v ceně, do pensionu je možné vzít i své zvířecí domácí mazlíčky. V pensionu je k dispozici velké uzavíratelné parkoviště.

Popis okolí

V blízkosti Českého Krumlova se nachází rekreační oblast přehradní nádrže Lipno, Chráněná krajinná oblast Blanský les a Národní park Šumava. Region Český Krumlov společně se šumavskou oblastí poskytovaly již v minulosti ideální možnosti pro všechny formy turistiky. Počátky turistiky na Šumavě se datují již od 2. poloviny 19. století a z některých údajů je patrné, že již v 18. století byly údajně pořádány výpravy k Černému a Čertovu jezeru s průvodcem, který musel klestit cestu mačetou. Klub českých turistů postavil počátkem 20. století na Šumavě Mattušovu chatu s rozhlednou na Pancíři, Klostermannovu chatu na Modravě a celou řadu dalších opěrných bodů sloužících pro turisty. Tak například v letech 1825 byla postavena rozhledna na Kleti která je nejstarší rozhlednou v Čechách a o 100 let později zde byla vystavěna i horská chata pro potřeby turistů. Ve městě Český Krumlov se srdcem českého turismu stal objekt hotelu Růže (Horní č. p. 154) a samotné unikátní historické město se svým středověkým hradem a zámkem bylo cílem cest turistů již v 19. století. V novodobé historii po zpřístupnění pohraničního pásma a zrušení přísné vojenské ostrahy v příhraniční oblasti se turistické možnosti regionu znásobily. Řada státních institucí, obecních úřadů, klubů turistů, ochránců přírody, institucí spravujících chráněné přírodní oblasti mají v náplni práce propagaci, popularizaci a praktický výkon turistických služeb. Hluboké lesy, romantická skaliska, tajemná rašeliniště, věkovité pralesy, rozlehlé přírodní parky, modré hladiny rybníků a šumavských jezer, archeologická naleziště, zbytky keltských sídlišť, gotické zříceniny, renesanční hrady a zámky, barokní kláštery, kostely a kapličky - to vše a mnohem více můžete vidět při putování podivuhodnou krajinou jižních Čech.

Sportovní možnosti

Neporušená příroda překrásného okolí Českého Krumlova plného vršků a lesních porostů vybízí ke strávené aktivní dovolené. Fascinující krajina vhodná pro pěší turistiku, cyklistiku, lyžování, vyjížďky na koních, hraní golfu, rybaření, rafting i vodní putování na Vltavě. Přímo v Českém Krumlově na Vás čekají další možnosti trávení aktivního odpočinku - přijeďte si zahrát tenis, zaplavat si v krytém bazénu, zabruslit si na zimním stadionu, zahrát si bowling a kuželky nebo potrápit tělo v některém z místních fitness center.

Bazén vnitřní 1 km
Bowling 1 km
Fitcentrum 1 km
Golf 30 km
Jízda na koni 2 km
Kuželková dráha 1 km
Sauna 1 km
Tenisový kurt 1.2 km

Stravovací služby

Snídaně v ceně ubytování.

Tipy na výlet

Hrad Rožmberk nad Vltavou - Kolébka rodu Rožmberků, pohádkový hrad nad řekou, prohlídky hradních komnat, setkání s Bílou paní - možná i v hradních chodbách... V červenci a v srpnu možnost objednávky nočních prohlídek v sugestivním doprovodu Bílé paní a postav z historie hradu. - více Klášter Zlatá Koruna - Bývalý cisterciácký klášter, který byl roku 1995 prohlášen národní kulturní památkou. V objektu je instalována stálá výstava "Písemnictví v jižních Čechách". Observatoř Kleť - Observatoř Kleť je určená pro odborná astronomická pozorování vyžadující kvalitní pozorovací podmínky. Je nejvýše položenou astronomickou observatoří v Čechách. Známá je výzkumem planetek (asteroidů) a komet, včetně objevů dosud neznámých těles. Pravidelná pozorování z Kleti byla zahájena v roce 1968 a od roku 1994 se výzkumný tým zároveň věnuje měření přesných poloh asteroidů pohybujících se v blízkosti Země či křižujících zemskou dráhu, planetek ve vzdálených oblastech sluneční soustavy, i nově objevených komet včetně komety Shoemaker-Levy 9 před její srážkou s planetou Jupiter či komety Hale-Bopp. V tomto oboru patří Kleť do první desítky světových observatoří. Vyhlídkové plavby - Výletní plavby na Lipenském jezeře z přístavu Lipno nad Vltavou, malý okruh (22 km) a velký okruh (32 km). Plavby na objednávku, večerní plavby s tancem a hudbou, romantika při západu slunce, velkolepý večerní pohled na okolní zalesněnou krajinu...


Avatar

Přidáno 10/2010

ubytování
strava
služby
personál
okolí
poloha
spokojenost

Celkově
Detail recenze

Více

Nabízené služby a možnosti

Služby a vybavení pokoje

 • koupelna se sprchou
 • koupelna s vanou
 • satelit
 • tv
 • wc
 • bezbariérový přístup
 • parkoviště uzavřené
 • domácím zvířatům vstup povolen

vzdálenosti

 • centrum: 20m
 • vlakové nádraží/zastávka: 1000m

Dostupné ubytovací kapacity

 • dvojlůžkový pokoj: 12
 • trojlůžkový pokoj: 3
 • čtyřlůžkový pokoj: 2
 • celková kapacita: 41

Ceník ubytování

Základní ceník pro 1 osobu za noc

 • 800 Kč

Recenze návštěvníků

Avatar

Přidáno 10/2010

Ubytování
Strava
Služby
Personál
Okolí
Poloha
Spokojenost
Celkově
Detail recenze

Napište recenzi

Mapa


Nejvýhodnější nabídky emailem Přihlašte se k odběru nejzajímavějších nabídek