Hotel Chateau St. Havel

Před nádražím 6 140 00 Praha-Krč, Praha 4, Česká republika (mapa) | Hotel ****

Naše hodnocení objektu

od 1.125 Kč / noc


Nezávazná rezervace

Vytisknout
Opište nebo zkopírujte prosím následující znaky do formulářového pole ii8Bzn3Pt

Přidat objekt k hromadné poptávce


Základní popis

Objekt se poprvé objevuje v záznamech majetku vyšehradského proboštství z roku 1273. Již v této době zde stávala tvrz, která měla v případě vojenského nebezpečí poskytnout poddaným útočiště. V roce 1420 byla tvrz dobyta husity, kteří tudy pod vedením Jana Žižky z Trocnova táhli na pomoc Praze proti Zikmundovi. Panství se pak zmocnila staroměstská obec. V následujícím období se její majitelé často střídali. Časté střídání nájemců a majitelů v 16. století patrně způsobilo, že o tvrz nikdo řádně nepečoval, a proto nepřekvapí, že r. 1620 je tvrz označována jako pustá.

To se změnilo, když ji v roce 1627 získal řád obutých rytířů karmelitánů. Předtím nemovitost patřila k záduší kostela sv. Havla na Starém Městě pražském. Do osudu dvora v Krči se promítli náboženské nepokoje té doby, střety protestantů s katolíky.

Tak se stalo, že teprve císař Ferdinand II. svojí listinou datovanou 27. dubna 1627 ve Vídni daroval kostel a osadu sv. Havla se vším příslušenstvím řádu obutých karmelitánů. Tvrz s osadou pak karmelitáni dostali proto, aby si z výnosu tohoto majetku vystavěli při kostele sv. Havla klášter. Obutí karmelitáni již neměli tak přísná pravidla řádu a nově mohli vlastnit statky. Dvůr jim asi zprvu příliš nevynášel, neboť získali na dobu deseti let povolení vypomáhat si sběrem almužen. Později se finanční poměry karmelitánů natolik zlepšily, že svůj majetek v Krči opravili a zřídili zde, v krásném přírodním prostředí své letní sídlo. Jeho součástí byla i kaple zasvěcená z pochopitelných důvodů sv. Havlovi. Bohoslužby zde konané byly přístupné i místním obyvatelům.

Klášter obutých karmelitánů byl v rámci takzvaných josefínských reforem za vlády císaře Josefa II. v roce 1786 zrušen. Podle tehdy platné legislativy připadl zámeček náboženskému fondu. Od něho nemovitost koupil v roce 1795 Jan Gever z Ehrenbergu. Vedle hlavní budovy začaly vyrůstat další hospodářské objekty jako stáje, chlévy, stodola a podobně. Byl tu mlýn čp. 38, potok a rybník. Pro celý areál včetně k němu patřících pozemků tehdy ještě přežíval název sv. Havel, upomínka na vlastnictví karmelitánů.

V letech 1840 - 1860 patřil velkostatek vídeňskému advokátovi, baronu Schlosserovi. Ten také nechal přestavět hlavní budovu do dnešní zámecké podoby. Bylo přistaveno hořejší pravé křídlo, kde byl zřízen sál. Zámek dostal hodnotné novogotické fasády. Aby byl výhled na celý zámek, nechal nový majitel strhnout hospodářskou budovu po pravé straně; ta byla ještě půdorysně zachycena na mapě velkostatku z roku 1840. Podstatně byl rozšířen zámecký park založený v anglickém stylu.

Dalším majitelem nemovitosti byl význačný pražský podnikatel, který se všeobecně zasloužil o rozvoj Krče, Tomáš Welzl. Do jeho majetku přešel statek koupí dne 24. července 1880. Od roku 1900 zde pak dobové fotografie zámku zachycují renovovaný objekt, včetně zahradnicky upravených teras. Na zámeckém nádvoří byla rozměrná kašna, uprostřed se sochařskou kompozicí dvou andílků, držících rozevřený deštník. Jistě bylo záslužné, že majitelé, rodina Welzlů, odmítala veškeré nabídky na stavební parcelaci zámeckého parku i dalších pozemků patřících k zámku pro případnou zástavbu.

Zámek prošel zdařilou celkovou rekonstrukcí a začíná se po letech letargie probouzet k novému životu v podobě luxusního hotelu. Zámek spolu s rybníkem a parkem, dnes lehce dosažitelný městskou hromadnou dopravou, navíc vzdálen jen asi dvacet minut od srdce metropole, tvoří příjemnou alternativu k rušnému centru.

Sportovní možnosti

Wellness - Plánované otevření na jaře 2010

Stravovací služby

Restaurace Lobby & Garden Vám nabídne posezení v lobby hotelu nebo na přilehlých terasách. Je určena pro hotelové hosty a posezení návštěvníků zámku a golfového areálu. Nabízí pokrmy založené na tradičních recepturách, obohacené o poznatky moderní gastromie. Výsledkem jsou jídla lehká a přitom plná chuti, která uspokojí všechny Vaše smysly. Otevřeno pondělí – neděle 10 – 22h.

Restaurace Chateau St. Havel se nachází v zámeckém sále, kapli sv. Havla a na horních terasách a je určena pro Vaše akce. Náš tým Vám zde připraví konference, bankety, rauty, obchodní obědy, galavečeře, svatební hostiny apod. dle Vašich přání a chuti. Služby této restaurace lze využít pouze na objednávku.

V obou provozech budou Vaše přání splněna naším týmem vedeným profesionální rukou zkušeného šéfkuchaře Ondřeje Slaniny, známým protagonistou populární kulinářské show "Kluci v akci".

Poskytované služby

Hotel nabízí 28 dvoulůžkových pokojů, které jsou komfortně vybaveny nábytkem v zámeckém stylu, koupelnou s vanou či sprchou, WC, vysoušečem vlasů, televizorem se satelitním příjmem tel. programů, minibarem, trezorem, klimatizací, WiFi přípojkou na internet a luxusní apartmán Tower Suite ve věži zámku , který je jedinečnou nabídkou pro ty kdo chtějí romantiku, komfort a jedinečnost.
Recepční služby (Concierge) 24 hodin
Servírované snídaně
Snídaně na pokoj
Občerstvení v Lobby baru
Pronájem zámeckých sálů
Společenské a firemní akce (např. konference, jednání, svatba, galavečer, raut, školení…)
Zprostředkování dopravy do centra či vyzvednutí klientů na letišti
Doprava na metro zdarma
Parkování zdarma
Trezor zdarma
Doplňkový prodej zboží na recepci
Telefon, fax, kopírování
Noviny a časopisy
Barbecue
Piknik v anglickém parku
Sport, relaxace a kultura
Golf s trenérem i bez
Zajištění relaxačního střediska
Kulturní aktivity na přání (např. koncert v Kapli)
Rezervace vstupenek na kulturní představení
Zajištění průvodcovských služeb
Turistické výlety
Jízda na koni
Hlídání dětí
Bezplatné užití dětských postýlek
Bezplatné užití dětských židliček
Služby prádelny a čistírny

Kongresové služby

V Chateau St. Havel jsou dva sály, které jsou vhodné pro organizaci podnikových školení, konferencí, teeambuildingů, prezentací, tiskových konferencí, promocí či svateb.

Kaple Sv. Havla a Zámecký sál jsou vzájemně propojeny a společně nabízejí 180m2 sálového prostoru. Jejich zařízení a vybavení je zcela flexibilní a lze je přestavět. Nabízíme veškeré technické vybavení, ozvučení a projekce.

Pro menší akce jako jsou obchodní schůzky a pracovní jednání nabízíme možnost využití apartmánů, které jsou pro tyto účely upraveny jako malé konferenční místnosti.


Fotogalerie

Nabízené služby a možnosti

Pro děti

 • hlídání dětí
 • dětská postýlka
 • dětská židle

Sportovní možnosti

 • golf
 • jízda na koni

Služby a vybavení pokoje

 • přípojka k internetu
 • klimatizace
 • koupelna se sprchou
 • minibar
 • satelit
 • trezor
 • tv
 • wc
 • bar
 • internet
 • parkoviště uzavřené
 • praní a žehlení
 • restaurace
 • úschovna cenných předmětů
 • domácím zvířatům vstup povolen

Dostupné ubytovací kapacity

 • dvojlůžkový pokoj: 28

Ceník ubytování

Základní ceník pro 1 osobu za noc

 • 1.125 Kč

Recenze návštěvníků

Tento objekt bohužel nemá ani jednu rencenzi. Napište první.

Mapa


Nejvýhodnější nabídky emailem Přihlašte se k odběru nejzajímavějších nabídek