Zámecký hotel Maxmilián

Loučeň č.1 289 37 Loučeň, Nymburk, Česká republika (mapa) | Hotel ***

Naše hodnocení objektu

od 900 Kč / noc


Nezávazná rezervace

Vytisknout
Opište nebo zkopírujte prosím následující znaky do formulářového pole z7Zli4Pdq

Přidat objekt k hromadné poptávce


Základní popis

Ušlechtilé prostředí zámeckého areálu Loučeň, vzdáleného necelou hodinu cesty od Prahy, je ideálním dějištěm širokého spektra akcí pro veřejnost i uzavřenou společnost. Pro Vaši firemní i soukromou akci nabízí tento historický komplex ubytování v zámeckém hotelu či ve stylově zařízených apartmánech přímo v budově zámku. O přednostech naší gastronomie se můžete přesvědčit ve dvou hotelových restauracích, vinárně zajímavě umístěné v terasovém svahu, nebo v zámecké Hospůdce Na Nádvoří. Kongresový sál s kapacitou shodnou s kapacitou ubytování (až 120 osob) doplňují nesčetné další salónky a sály včetně solitérně stojící oranžérie. Většina těchto prostor je využitelná i pro catering. Atraktivitu Vaší akce mohou zpestřit doplňkové aktivity (outdoor, koncerty, jízdy kočárem). Vítanou relaxací v náročném programu může být i prohlídka dobově zařízených zámeckých interiérů či souboru deseti parkových labyrintů, které jinde v Čechách nenajdete. Každou první sobotu v měsíci v letní polovině roku zámek ožívá slavnostmi. Strávit tu můžete i Váš svatební den.

Firemní akce

Kongresový program
Konference, kongres pro obchodní partnery nebo firemní porady jsou prestižními a vysoce profesionálními prezentacemi každé společnosti. Tým zaměstnanců Zámku Loučeň si plně uvědomuje důležitost každého detailu Vaší firemní akce. K plné spokojenosti Vám připravíme program podle Vašich potřeb a zadání. Pro orientaci v našich službách si Vám dovolujeme představit Kongresový program. Jednotlivé aktivity a služby je možno kombinovat a doplňovat, tak abychom byly co nejblíže Vašim potřebám...
Základní nabídka zahrnuje:

Kongresový sál s kapacitou maximálně 120 míst v divadelním uspořádáni, video a audio aparaturou, flip-chart, infračervené ukazovátko. Pro každého účastníka originální poznámkový blok, psací potřeby (propisovací tužka a obyčejná tužka). Celodenní stravování s cofeebreaky. Ubytování v zámeckém hotelu Maxmilián. Večerní prohlídka zámku. Návštěva LABYRINTÁRIA v zámeckém parku.

Rozšíření nabídky :

Pronájem salonků v přízemí zámku. Pronájem zámecké oranžerie nebo vinárny. Sportovní aktivity v areálu (treewalk, lukostřelba, lanové centrum, bungee running, půjčovna kol a terénních koloběžek, nordic walking, jogging). Sportovní aktivity v okolí (golf, tenis, koně, rybolov). Večerní programy. Gastronomické zážitky.


Popis okolí

Loučeň je srdcem Svatojiřského lesa, dosud neobjeveného krásného rozsáhlého lesního komplexu ve středním Polabí. Široké lesní cesty v rovinatém terénu zvou k návštěvě cyklisty, rodiny s kočárkem, houbaře, turisty, běžce i ty, kteří se chtějí pouze toulat a poslouchat ptačí zpěv. Návštěvníci se už nyní mohou těšit na výlety, sport, koně, golf, tenis nebo lázně. Prožijte u nás jedinečnou dovolenou nebo víkend.

Kudy k nám

Příjezd
Vlakem z Prahy přes Nymburk do Všejan a pak procházkou přes Svatojiřský les
Užijte si příjemnou 4.5 kilometru dlouhou procházku z Všejan Svatojiřským lesem až k zámku.
Cesta je dobře značena modrým turistickým značením.

Autem z Prahy:
Po rychlostní silnici R10 směr Mladá Boleslav, exit 27 - Benátky nad Jizerou směr Lipník, Čachovice, Vlkava - vyznačeno dopravním turistickým značením - hnědé cedule.

Autem z Nymburka:
Po silnici první třídy č. 38 směr Mladá Boleslav po 6 km v obci Krchleby odbočit vpravo - vyznačeno dopravním turistickým značením - hnědé cedule.

Autem z Hradce Králové:
Po dálnici D11 sjezd Poděbrady jih (39. km) na silnici první třídy č. 38 směr Mladá Boleslav přes Nymburk do obce Krchleby. Zde odbočit vpravo - vyznačeno dopravním turistickým značením - hnědé cedule.

Sportovní možnosti

NIC NENÍ NEMOŽNÉ!
Pokud Vám připadá, že by bylo vhodné podniknout tu ještě jinou akci pro Vás, Vaše blízké, nebo pro Váš team? Přijďte s Vaším návrhem, za pomoci profesionálního servisu naší partnerské agentury se pokusíme proměnit Vaši vizi ve skutečnost.

Stravovací služby

Zámecká hospůdka Na nádvoří
Restaurace je zřízena ve starobylých klenutých prostorách přízemí zámku a její doplňky připomínají kouzlo starých cestovatelských expedic, na které se tak rád vydával zámecký pán, kníže Alexander Thurn – Taxis. Přes tento lehce exotický nádech je ale zdejší kuchyně ryze česká. Při konání velkých zámeckých akcí pro veřejnost můžete počítat s nabídkou speciálního menu.

Restaurace zámeckého hotelu Maxmilián
Restaurace je umístěna přímo v hotelu a je k dispozici především pro hotelové hosty.
Stejně tak jako Hospůdka na Nádvoří servíruje typicky českou kuchyni. Na Vaše přání Vám však splníme jakékoliv gastronomické přání.
Příprava coffee breaků, rautů, bufetů, grill párty, svatební hostiny nebo jen odpočinek v baruje samozřejmostí.

Piknikové koše
Máte smysl pro romantiku? Pak si nenechte zajít hlad jen tak obyčejným způsobem.
Objednejte si piknikový koš – podle počtu a složení Vašich blízkých buď piknikový koš pro romantické chvíle ve dva, nebo piknikový koš pro rodinnou pohodu. Servírovat můžete v libovolné části parku, na dece, kterou Vám zapůjčíme.

Tipy na výlet

VÝLETY

Benátky nad Jizerou (17km = 25 minut)
Krásný renesanční zámek s expozicí Tychona de Brahe a muzeem hraček. Golfové hřiště je se svou golfovou školou otevřeno nejen zkušeným golfistům.

Bošín (12km = 15 minut)
Vesnička byla vyhlášena vesnickou památkovou zónou. Je unikátním souborem vesnických stavení typických pro Polabí na přelomu 19. a 20. století.

Dobrovice (12 km = 15 minut)
Karel Anselm Thurn-Taxis zde roku 1831 založil cukrovar, který pod tradiční značkou TTD prosperuje dodnes. Krásné historické budovy nesou znak Thurna-Taxisů a stojí za to je uvidět. Doporučujeme spojit s výletem do Sýčiny.

Dymokury (18km = 25 minut)
Městečko by měli navštívit především milovníci květin, kaktusů a sukulentů. V zahradnictví Bittmann jich vystavují a prodávají stovky druhů. Také místní zámek, nyní opět v majetku rodiny Černínů se probouzí do své původní krásy. Bohužel je však nepřístupný.

Hrubý Jeseník (10km = 15 minut)
Najdete zde nejníže položenou rozhlednu v České republice. Dovede Vás k ní naučná stezka
o stromech, jakési malé arboretum stromů typických pro Polabí.

Chleby (14km = 20 minut)
Ve Středočeském kraji jediná a jedinečná ZOO. Rozlohou je nevelká, ale pyšní se zajímavou skladbou zvířat a možností blízkého kontaktu s některými druhy, což ocení hlavně děti.

Jabkenice (5km = 8 minut)
Muzeum Bedřicha Smetany a překrásná obora s daňčí zvěří jsou skvělým tipem na výlet.

Jizbice (9km = 30 minut)
Doporučujeme navštívit toto krásné místo a ochutnat výbornou pramenitou vodu z místní Havranské studánky. Velmi vhodný cíl pro cyklisty.

Kouty (22km = 30 minut)
Po cestě do Poděbrad se zastavte u pramene Koutovky. Svou kvalitou se určitě vyrovná Poděbradce. Ostatně posuďte sami.

Křinec (12km = 15 minut)
Městečko se pyšní bohatou historií. Jejími svědky jsou zbytky hradu Kuncberk, raně barokní zámek (bohužel nepřístupný) a především svědecký vrch Chtíc s kaplí historickým hřbitovem, naučnou stezkou a zbytky židovského hřbitova na úpatí.

Loučeň (1km = 10 minut pěšky)
Toto bývalé letovisko nabízí kromě zámeckého areálu procházky
v překrásných lesích jimiž je obklopeno. Cílem může být studánka Boží voda, Ohražený dub, pomníček Helma z dob Fürsternbergů, myslivna Loučeňka nebo rybník Jivák (přírodní koupání).

Lysá nad Labem (22km = 30 minut)
Ozdobou města je barokní zámek, bohužel nepřístupný, a především zahrady se sochami žáků Matyáše Brauna, slavné alegorie 12 měsíců nebo ročních období. Navštivte také muzeum Lysého rodáka B. Hrozného.

Mcely (5km = 8 minut)
Místní zámeček býval za dob Thurn - Taxisů sídlem budoucího majorátního pána. Dnes je zde luxusní hotel Chateau Mcely. Určitě navštivte přírodní rezervaci Čtvrtě a překrásné Knížecí a Hraběcí aleje.

Milovice-Mladá (16km = 25 minut)
Ve městě a okolí bývala vojenská základna sovětské Střední skupiny vojsk. Nyní se Milovice vrátily
k běžnému životu, ale bývalý vojenský prostor můžete projet na kole a připomenout si vojenskou historii ve vojenském muzeu a historických budovách.

Nymburk (12 km = 15 minut)
Město na Labi se pyšní kostelem a dochovanými městskými hradbami postavenými v netradiční cihlové gotice, muzeem Bohumila Hrabala, městkou památkovou zónou, krásným anglickým parkem na ostrově řeky a mnohým dalším.

Ostrá nad Labem (23km = 35 minut)
Navštivte historii v muzeu řemesel a ve středověké vesničce firmy Botanicus si vyzkoušejte tradiční výrobní postupy mýdlařů, provazníků, dráteníků, kovářů a mnohých dalších dnes již kolikrát zapomenutých řemesel.

Poděbrady (22 km = 25 minut)
Lázeňské město se vším všudy, kde se kromě putování po místních pramenech Tour de Poděbradka můžete projet po Labi, navštívit soutok Labe s Cidlinou, zahrát si golf nebo vyzkoušet vykoupat se
v Poděbradce. Tuto službu pro Vás zařídíme s našimi partnery.

Rožďalovice (14 km = 22 minut)
V knihařské dílně Jedny Rajmana si vyzkoušíte svázat svou vlastní knihu (znáte z Toulavé kamery). Romantikou venkova se pokocháte na krátké procházce k Bučickému mlýnu, ekofarmě s penzionem, restaurací, projížďkami na koních. To vše uprostřed Rožďalovických rybníků s ptačí rezervací.

Seletice (8km = 11 minut)
Jste-li příznivci tradičních koupališť vydejte se v parných dnech do této obce, která se také pyšní zachovalou vesnickou architekturou.

Sýčina (13 km = 22 minut)
Na malém návrší je zajímavá stavba kostela s hrobkou Thurn-Taxisovského rodu. Doporučujeme spojit výlet s návštěvou Dobrovice.

SPORT

Kromě vybavení zámeckého hotelu Maxmilián (bazén, sauna, lezecká stěna, joggingové trasy atd.) nabízí okolí Loučeně mnoho dalších možností:

KONĚ
Projížďky na koních pro začátečníky i pokročilé v sousedních obcích.

Poskytované služby

Zámecký hotel Maxmilián v sobě spojuje kouzlo historie a modernity.
Hosté nostalgicky vzhlížející k minulosti ocení ubytování v jeho historickém panském křídle, která pamatuje rok 1834, pro hosty upírající zraky spíš do budoucnosti nabízí zámecký hotel pokoje
v moderním traktu, otevřeném v roce 2007.

Pro náročné klienty byly v prvním patře zámku otevřeny tři samostatné apartmány, pojmenované podle šlechtických dynastií vlastnících v minulosti loučeňský zámek.
Apartmány Valdštejn, Fürstenberk a Thurn – Taxis najdete v bezprostředním sousedství reprezentačních zámeckých pokojů, zařízených volně podle dobových fotografií historickým mobiliářem.

Domeček knížete Alexandra
Nepochybně nejromantičtější stavba v zámeckém areálu může být na víkend, nebo třeba i na týden jen Vaše.
Postel s nebesy ve švýcarském hrázděném domku oceňují především novomanželé, ale zasnít se v neobvyklém drobném stavení uprostřed ušlechtilého zámeckého parku je možné i při podstatně obyčejnějších příležitostech.

Kongresové služby

Kongresový sál Maxmilián
Pro pořádání kongresových akcí nabízíme moderní kongresový sál Maxmilián přímo v budově hotelu s možností variabilního uspořádání a pomoci akustických stěn možnost rozdělení na 2 nebo 3 menší prostory. Sál je ozvučen a vybaven základní konferenční technikou (flipchart, plátno, dataprojektor). Součástí kongresového sálu jsou tři tlumočnické kabiny.
Kongresový sál / varianta 1 hala

Hala - plocha 115 m2
» max. kapacita 120 osob
» stoly volně - 82 osob
» stoly do T - 52 osob
» stoly do U - 80 osob
Tlumočnické kabiny / dataprojekce / ozvučení / vlastní zázemí

Kongresový sál / varianta 3 sály

Sál 1 - plocha 44 m2
» max. kapacita 36 osob
» stoly volně - 30 osob
» stoly do T - 18 osob
» stoly do U - 32 osob

Sál 2, sál 3 - plocha 35 m2
» max. kapacita 24 osob
» stoly volně - 22 osob
» stoly do T - 14 osob
» stoly do U - 24 osob

Sál 1+2 - plocha 79 m2
» max. kapacita 72 osob

Sál 2+3 - plocha 69 m2
» max. kapacita 64 osob
Tlumočnické kabiny / samostatný vstup / zvukotěsné přepážky dataprojekce / ozvučení / vlastní zázemí

Oranžerie a vinárna
Pro speciální příležitosti slouží zámecká oranžerie a zámecká vinárna.
Oranžerie

Hala - plocha 88 m2
» kapacita 120 osob
» stoly do T - 48 osob
» stoly kulaté - 64 osob
» stoly U - 72 osob
» bez stolů - 120 osob
objekt v zeleni / dataprojekce / ozvučení / vlastní zázemí

Zámek/cateringové salony
Další prostory s dobovou atmosférou jsou k dispozici v budově zámku.
Tyto lze kromě konferenčních účelů využívat také ke cateringovým
a společenským akcím.
Zámek / cateringové salony

Salon Terezie - plocha 75 m2
» stoly do T - 30 osob
» stoly do U - 50 osob
» stoly kulaté po 8-48 osob

Salon Žofie - plocha 47 m2
» stoly do T - 18 osob
» stoly do U - 30 osob
» stoly kulaté po 8-36 osob

Salon Lori - plocha 30 m2
» stoly do L - 20 osob

Salon Karolina - plocha 47 m2
» stoly do T - 18 osob
» stoly do U - 30 osob
» stoly kulaté po 8-36 osob

Samostatný vstup ze zahrady a terasy / dataprojekce / ozvučení / vlastní zázemí

Pro děti

Zámecký hotel Maxmilián provozuje za velmi přijatelné ceny půjčovnu jízdních kol a dokonce
i terénních koloběžek - a to nejen pro své klienty, ale i pro návštěvníky zámku a zámeckého parku.
Pro děti jsou k dispozici houpačky, prolézačky, trampolína či kuželky. Dospěláky může zaujmout lanové centrum přímo v parku. Nebo můžou společně s dětmi najít cestu do středů deseti navzájem zcela odlišných labyrintů!
Ústřední zábavou pro děti, kterou nikde jinde v Čechách, ba ani v Evropě nenajdete.


Avatar

Přidáno 05/2014

ubytování
strava
služby
personál
okolí
poloha
spokojenost

Velice NEDOPORUČUJI. Zámek je bezesporu krásný, toto hodnocení se týká pouze hotelu a poměru cena...

Celkově
Detail recenze

Avatar

Přidáno 05/2015

ubytování
strava
služby
personál
okolí
poloha
spokojenost

Celkově
Detail recenze

Více

Nabízené služby a možnosti

Pro děti

 • hlídání dětí
 • houpačka
 • hračky
 • dětské hřiště
 • dětská postýlka
 • prolézačky
 • skluzavka
 • dětská židle

Sportovní možnosti

 • bazén vnitřní
 • cyklotrasa
 • jízda na koni
 • kuželky
 • masáže
 • půjčovna kol
 • sauna

Služby a vybavení pokoje

 • dětská postýlka
 • koupelna se sprchou
 • koupelna s vanou
 • telefon
 • tv
 • wc
 • bar
 • bezbariérový přístup
 • internet
 • konferenční centrum
 • parkoviště otevřené
 • praní a žehlení
 • restaurace
 • salonek
 • úschovna cenných předmětů
 • domácím zvířatům vstup povolen

Akceptované platební karty

 • maestro
 • mastercard
 • visa

Kongresové služby

 • bez bariér
 • bezdrátové mikrofony
 • dataprojektor
 • fax
 • flipchart
 • internet
 • kopírka
 • květiny
 • laserové ukazovátko
 • ozvučení
 • počítač
 • pódium
 • předváděcí molo
 • řečnický pult
 • tabule
 • taneční parket
 • telefon
 • televizor
 • úschovna

Dostupné kapacity kongresových místností

 • kongresové sály: 120, 50
 • zasedací salónky: 50, 25

vzdálenosti

 • centrum: 200m
 • hypermarket: 10km
 • vlakové nádraží/zastávka: 10000m
 • nemocnice: 10000km

Dostupné ubytovací kapacity

 • jednolůžkový pokoj: 1
 • dvojlůžkový pokoj: 46
 • čtyřlůžkový pokoj: 4
 • dvoulůžkové apartmá: 3
 • jiné typy pokojů: 4
 • přistýlka: 5
 • celková kapacita: 135

Ceník ubytování

Základní ceník pro 1 osobu za noc

 • 900 Kč
 • 900 Kč

Recenze návštěvníků

Avatar

Přidáno 05/2014

Ubytování
Strava
Služby
Personál
Okolí
Poloha
Spokojenost

Velice NEDOPORUČUJI. Zámek je bezesporu krásný, toto hodnocení se týká pouze hotelu a poměru cena/kvalita. Měli jsme objednaný pokoj typu standard s manželskou postelí (1300Kč/noc). Cestou k pokoji se na chodbě nesvítilo, pokoj byl těžký podstandard s oddělenými lůžky (připomínající kolej či pokoje pro lyžáky), rozhodně né avizované 3hvězdy. Požádali jsme o jiný pokoj - hezčí a s manželskou postelí. Recepční a později i manažer hotelu nám k naší nespokojenosti navrhli, ať si scukneme postele nebo připlatíme za vyšší standard. Takže velký pozor - pokoje, které ve fotogalerii vypadají jako ty obyčejnější, nedostanete. Manažer to okomentoval slovy, že na internetové stránky přece nevyvěsí fotky těch nejlevnějších pokojů!!! Bohužel je vesele nabízí, ale ve fotogalerii nepřizná. Jelikož nejsme zvyklý nechat si s*át na hlavu, vrátili jsme klíče a odjeli. Takže vzkaz do hotelu: změňte razantně politiku vůči zákazníkům. A vzkaz pro hosty: SEM NEJEZDĚTE! :-)

Celkově
Detail recenze

Avatar

Přidáno 05/2015

Ubytování
Strava
Služby
Personál
Okolí
Poloha
Spokojenost
Celkově
Detail recenze

Napište recenzi

Mapa


Nejvýhodnější nabídky emailem Přihlašte se k odběru nejzajímavějších nabídek