ČERNÝ OREL pivovar penzion hotel Kroměříž

Velké náměstí 24 76701 Kroměříž, Kromeříž, Česká republika (mapa) | Hotel ****

Naše hodnocení objektu

od 693 Kč / noc


Nezávazná rezervace

Vytisknout
Opište nebo zkopírujte prosím následující znaky do formulářového pole xc6Cqi

Přidat objekt k hromadné poptávce

AKCE! Pobyt o délce 3 nebo více nocí - sleva 5%, Pobyt o délce 6 nebo více nocí - sleva 10%, platí pouze do 31. 12. 2017.

Základní popis

Srdečně Vás zveme přímo do centra krásné historické Kroměříže. Náš komplex sahá do 15. století, nově byl rekonstruován v roce 2009 a získal ocenění v soutěži Stavba roku 2009. V pivovaru, který je dominantou restaurace, vás určitě zaujmou živá (kvasnicová) piva vařená klasickou českou technologií ve stupňovitosti od 8°- do 18°. Piva nefiltrujeme a nepasterizujeme. Naše vyhlášená gastronomie zaujme nejen národními a krajovými specialitami, oceněnými v projektu Czech Specials. Hotel a Penzion oficiální evropské klasifikace ***superior splňují nadstandardní míru ubytování a relaxu v 15-ti luxusních pokojích.

Firemní akce

Hledáte místo na školení, teambuilding, meeting či firemní oslavu? Využijte netradičních služeb Pivovaru ČERNÝ OREL v Kroměříži.
Pivovar, restaurant, pension a hotel Černý orel je komplex nabízející kompletní gastronomické a ubytovací služby. Nachází se přímo v centru historické Kroměříže. Hledáte-li netradiční prostředí a příjemný zážitek, rádi se staneme vaším partnerem.

Vše na jednom místě:
pivní soutěže
exkurze pivovarem
slepá degustace netradičních destilátů R.Jelínek
HD projektor a plátno
FlipChart
PC
ozvučení celého salonku formou jednotlivých zón
internetové připojení LAN i WI-FI
prostory max. pro 50 lidí

Popis okolí

Zámek Kroměříž
Arcibiskupský zámek zaujímá výjimečné postavení mezi předními moravskými památkami. Po celou dobu své existence byl majetkem olomouckých biskupů a arcibiskupů, jímž sloužil především jako letní rezidence.

Podzámecká zahrada
Původně byla jen zelinářskou a květinovou zahradou pod hradem na prostorách k řece Moravě. Od 15. století se měnilo její poslání i vzhled a v 17. století byla přebudována na barokní zahradu jako pokračování zámku až ke schodišti u řeky. V 19. století došlo k přebudování zahrady na stylový krajinářský park o velikosti 64 ha, využívající provedené regulace řeky Moravy a odvodnění bažinatého lužního lesa. Bohatým využitím vodní složky (potůčky, rybníky), botanickou skladbou luk i porostů s romantickými stavbami (Pompejánská kolonáda, Paví dvůr, Rybářský pavilon,Colloredova kolonáda) a sochařskou výzdobou (busta arcib.Rudolfa Jana, busta arcib.Sommerau-Beckha) se řadí k předním evropským krajinářským parkům.

Muzeum Kroměřížska

Farní kostel Blahoslavené Panny Marie
Pochází z ranného středověku, ale po přestavbách je původní částí jen jádro věže. Za autora dnešní stavby z let 1724-1736 je považován Ignác Cyrani von Bolleshaus.

Kostel svatého Jana Křtitele
Původní románský kostel s prvky gotiky, založený johanity při špitále, byl v 17. stol. předán piaristickému řádu. Piaristé přistavěli ke kostelu svou kolej a v roce 1737 začali se stavbou nového chrámu podle projektu biskupského architekta Cyraniho z Bolleshausu (+ 1758). Chrám byl vysvěcen v roce 1768. Využitím rokokových a sentimentálních prvků byl jeho interiér zhodnocen za jeden z nejkrásnějších chrámů 18.století na Moravě.

Kostel svatého Mořice
Původní gotický kostel z 13.století založil biskup Bruno ze Šaumburka s kolegiátní kapitulou (se šesti kanovníky, proboštem a děkanem) .Archeologické sondy nepotvrdily existenci staršího " předchůdce" Brunovy stavby.V daném místě prokázaly přítomnost pravěkého osídlení a stopy osídlení z doby lokační (II. polovina 13. století) - tedy z doby založení kapituly. Z hlediska vývoje stavby se jedná o zásadní fakt. Výstavba chrámu byla postupná. Presbytář s dvojicí věží z 13.století byl doplněn po novém zaklenutí presbytáře ve 14. století stavbou vikářské sakristie a parléřovským klenebním systémem. Obnova po zničení husitskými válkami od r. 1516 (zaklenutí prostou křížovou klenbou), doplnění interiéru, ( mensa a portál z r. 1582), byla ukončena stavba barokní mariánská kaple (Bolestná) z r. 1763. Pseudogotická obnova po požáru v letech 1836-1848 (F. Jäger, Ant. Arche) dala chrámu dnešní vzhled.

Sportovní možnosti

Sportcentrum Paráda
Badminton, bowling, squash, spinning®, Life studio, ricochet, stolní tenis, pohybové aktivity, FITBOX®, H.E.A.T. program®, jumping, vibrační plošiny, Zumba, masáže, relaxační a lymfatické masáže, výživové poradenství, turbo solárium.

TJ Vodní motorismus
Tenisové kurty - antuka. Jachting, winsurfing, přírodní koupání. V létě možnost kempování.

Tenisové kurty KOTOJEDY

Tenisové kurty Haná - U Moravy

Tenisové kurty - u Pionýrské Louky

Plavecký bazén
Solárium, Kosmetika, Perličková koupel, Masáže, Sauna, Fitcentrum, Aqua - aerobic

Sportovní areál Bajda
Venkovní bazény, Volejbal, Nohejbal, Petangue

Stravovací služby

RESTAURACE ČERNÝ OREL
Exkluzivni gastronomie byla oceněna v projektu Czech Specials i Maurerův výběr Grand restaurant. Nabízíme nejen krajová a národní jídla na stálém jídelním lístku, ale také každý měsíc jiné speciality šéfkuchaře s evropskou kuchyní.

Tipy na výlet

Rozhledna Brdo
Nenechte si ujít nevšední pohled z nejvyšší kamenné rozhledny na Moravě stojící na hoře Brdo v pohoří Chřiby.

Zámek Buchlovice
Zámek Buchlovice, ležící nedaleko majestátního hradu Buchlova, patří k nejvýznamnějším barokním šlechtickým sídlům na území České republiky. Kvalita architektury, rozsáhlé sbírky, proslulí majitelé i důležité místo v dějinách posledních let habsburské monarchie činí ze zámku místo, významem daleko přesahující hranice českých zemí.

Hrad Buchlov
Hrad Buchlov – Trojvrší Buchlova, Modly s kaplí sv. Barbory a Holého kopce patří k výrazným dominantám Slovácka. Ne nadarmo byly dva z těchto vrcholů osídleny již v pravěku. Na Modle se zachovaly zbytky opevnění z období lužických popelnicových polí a doby laténské, zatímco na Holém kopci z doby halštatské.

Zámek Holešov
Zámek Holešov je hodnotnou ukázkou raného baroka. Z dispozice starší středověké tvrze a renesančního zámku se nic nedochovalo. Stavba z druhé poloviny 17. století je dvoupatrová čtyřkřídlá budova s šestibokými věžemi v nárožích, krytá vysokou mansardovou střechou. Vnější průčelí jsou členěna v přízemí pásovou rustikou, v patrech lizénami sahajícími k výrazné konzolové římse. Jednoduchý průjezd se sala terrenou, situovaný osově souměrně k vjezdu hlavnímu, vede do pozoruhodného parku. Jeho v českých zemích ojedinělá koncepce vychází ze stylu francouzského architekta Le Nôtrea: jedná se o rozvinutou ideu italské zahrady s hlavním vodním kanálem v ose zámku, navazujícím na kanál o půdorysu písmene U tak, že spoluvytváří tvar Neptunova trojzubce. V parku vznikly drobné stavby a sochy, mj. busta hudebního skladatele F. X. Richtera od sochaře Jana Habarty. V březnu 2008 se podařilo znovu zprovoznit hvězdárnu v zámecké zahradě. Půjčovna lodiček.

Lidové stavby (skanzen)
Muzeum Kroměřížska spravuje areál památek lidového stavitelství východní Hané v Rymicích u Holešova na úpatí Hostýnských hor. Vesnická stavení rekonstruovaná v sedmdesátých letech představují způsob bydlení a hospodaření v této části Moravy v posledních dvou staletích.

Zámek Chropyně
Dvoupatrový zámek postavený v roce 1615 na místě někdejší tvrze. Střecha věže ve tvaru osmibokého jehlanu pochází z roku 1892, kdy po požáru nahradila původní zastřešení.

Aquapark Prostějov
V aquaparku jsou návštěvníkům k dispozici následující atrakce a sportoviště: 4 bazény se spoustou atrakcí, 2 tobogány, 2 skluzavky, 2 dětská hřiště, antukové hřiště na volejbal, hřiště na plážový volejbal, multifunkční hřiště s umělým povrchem, hřiště na petanque, ping-pongové stoly, restaurace. Nově půjčovna lehátek a pokrytí areálu bezplatným Wifi signálem.

Aquapark Vyškov
Krytý bazén 25 x 12,5 m, přístup k vířivé vaně a do páry
Sekce atrakcí (podvodní osvětlení), masážní lavice, dnový vzduchový rošt, vodní chrlič, dětský vodní hřib, bazének pro nejmenší děti (hrad), vzduchová masážní lůžka, dojezd 40 m tobogánu, věž dvou tobogánů, dojezd 90 m tobogánu, velký vodní hřib, vzduchová masážní lůžka, divoký kanál, plavání v zimním období.

Poskytované služby

Hotel ČERNÝ OREL nabízí 8 luxusních velkých pokojů kategorie **** first class. Všechny pokoje splňují nadstandardní míru vybavení. LCD televize s USB vstupem a možností přehrávání filmů v DIVX formátech, satelitní přijímač, telefon, internet zdarma, minibar, velké šatní skříně, kufrbox, velké manželské postele, pracovní stůl se židlí, 2 křesla, gauč a konferenční stůl. Rozměrné koupelny jsou vybaveny bidety, 3 pokoje mají vanu i sprchový kout, samozřejmostí jsou vysoušeče vlasů, ručníky a osušky. Kapacita ubytování v hotelu v centru historické Kroměříže je 22 lůžek.

Penzion ČERNÝ OREL nabízí 7 stylových pokojů oficiální klasifikace dle AHR ČR kategorie ***superior. Všechny pokoje splňují nadstandardní míru vybavení. LCD televize s USB vstupem a možností přehrávání filmů v DIVX formátech, telefon, internet zdarma, minibar, velké šatní skříně, velké manželské postele s možností oddělení lůžek, velký pracovní stůl s křeslem, další křeslo jako rozkládací přistýlku (v jednom pokoji šíře 140cm), kufrbox. Designované komfortní koupelny s teakovým dřevem a benátským štukem zanechají nezapomenutelný zážitek. Kapacita ubytování v penzionu v centru historické Kroměříže je 14 lůžek, 6 přistýlek.


Nabízené služby a možnosti

Pro děti

 • hračky
 • dětská postýlka
 • dětská židle

Sportovní možnosti

 • masáže

Služby a vybavení pokoje

 • přípojka k internetu
 • kabelová televize
 • koupelna se sprchou
 • koupelna s vanou
 • minibar
 • satelit
 • telefon
 • tv
 • wc
 • bar
 • internet
 • restaurace
 • salonek

Akceptované platební karty

 • american express
 • diners club
 • jcb
 • maestro
 • mastercard
 • visa

Kongresové služby

 • dataprojektor
 • flipchart
 • internet
 • kopírka
 • magnetofon
 • počítač
 • pódium
 • promítací plátno zabudované
 • taneční parket
 • televizor

Dostupné kapacity kongresových místností

 • zasedací salónky: 50

vzdálenosti

 • bar/music club: 260m
 • divadla, kina a další kulturní objekty: 423m
 • vlakové nádraží/zastávka: 1100m

Dostupné ubytovací kapacity

 • jednolůžkový pokoj: 2
 • dvojlůžkový pokoj: 14
 • trojlůžkový pokoj: 5
 • čtyřlůžkový pokoj: 4
 • dvoulůžkové apartmá: 2
 • čtyřlůžkové apartmá: 1
 • přistýlka: 6
 • celková kapacita: 36

Ceník ubytování

Základní ceník pro 1 osobu za noc

 • 693 Kč

Rozšířený ceník dle ročního období

16.4. 2017–31.12. 201716.4. 2017–31.12. 2017
jednolůžkový pokoj950 Kč845 Kč
dvojlůžkový pokoj1.390 Kč1.190 Kč
apartmá 2l1.140 Kč1.390 Kč
apartmá 4l1.902 Kč2.320 Kč
ceny jsou za pokoj na 1 noc a zahrnují snídaně

Recenze návštěvníků

Tento objekt bohužel nemá ani jednu rencenzi. Napište první.

Mapa


Nejvýhodnější nabídky emailem Přihlašte se k odběru nejzajímavějších nabídek