Hotel Stará škola

Hořice na Šumavě 93 382 22 Hořice na Šumavě, Český Krumlov, Česká republika (mapa) | Hotel ***

Naše hodnocení objektu

od 475 Kč / noc


Nezávazná rezervace

Vytisknout
Opište nebo zkopírujte prosím následující znaky do formulářového pole d9Wh0e2Wad5Nh

Přidat objekt k hromadné poptávce


Základní popis

Rodinný hotel Stará škola se nachází v jednom šumavském údolí v malebné vesničce Hořice na Šumavě. Optimální poloha hotelu nabízí v těsné blízkosti nejen sportovní vyžití, ale zároveň i velice bohatý kulturní program města Český Krumlov.
Okolní kopcovitá příroda svádí v každém ročním období k bohatému využití, a tak se můžete kousek od hotelu napojit na běžkařskou stopu, v létě potom na cyklistickou stezku a nebo na doopravdy bohatou strukturu značených turistických tras.
Ale i plné lesy hub a 5 km vzdálená Lipenská přehrada nabízí aktivní a zároveň oddechové prožití Vaší dovolené.
Pouhých 10 minut autem a můžete shlédnout jeden z největších skvostů českých dějin, světově známý Český Krumlov. Jeho bohatý historický, ale i především kulturní program Vám jistě zpříjemní a obohatí pobyt v našem hotelu.

Firemní akce

V případě zájmu lze v hotelu pořádat různá zasedání, akce teambuilding, semináře, jednání, prezentace apod..

Budova disponuje kapacitou ideální pro středně velké firmy. Dva samostatně uzavíratelné salonky se dají lehce přeměnit na zasedací místnosti. Díky výhodné poloze jsme schopni nabídnout celou škálu nevšedních zážitků nejen venku, ale i třeba v prostorném Lobby baru, obecní tělocvičně nebo v sálu kulturního domu. Louky, lesy, skály a kopce jsou v bezprostřední blízkosti hotelu. Tři minuty autem vzdálená přehrada Lipno doplňuje potom naší bohatou nabídku o jachting, rafting, potápění atd. Po celém domě je k dispozici připojení k internetu (WiFi hotspot).

Sportovní možnosti

V naší hotelové zahradě můžete po příjemně stráveném dni v Hořickém okolí vychutnat ať už šálek kávy se štrúdlem nebo vychlazené pivo či sklenku vína.
Terasa nabízí krásný výhled na okolní pahorkatou krajinu, které vévodí se svým vysílačem hora Kleť, 1083 m n.m.. K tomu pasoucí se stáda dobytka a bohatá struktura barev okolních lesíků navodí příjemnou náladu a pocit relaxace.
Celá zahrada s terasou se přímo nabízí k pořádání soukromých akcí, které Vám velice rádi zorganizujeme, k dispozici je 30 míst k sezení.
V letních měsících může zpestřit Váš pobyt večerní grilování.
Součástí hotelové zahrady je i hrací koutek pro ty nejmenší.
Vlastní parkoviště nebo uzamykatelná garáž, kam je možno uschovat kola nebo motocykl jsou přímo pod hotelem a samozřejmě zdarma pro všechny naše hosty.

Stravovací služby

Naše hotelová restaurace se skládá z jedné větší a dvou menších místností, z čehož je jedna nekuřácká. Zároveň mohou sloužit jako salónky. V příjemném prostředí restaurace můžete shlédnout stálou expozici moderních českých i zahraničních umělců a v klidu vychutnat souhru kvalitních nápojů a nabízených pokrmů.
Celková kapacita je 45 míst.
V hotelové kuchyni se snažíme využít na přípravu jídel převážně produkty od jihočeských rolníků. A tak si můžete pochutnat třeba na pravém „Hořickém angus steaku“ s opečeným bramborem, „ze sousední vesnice“, nebo na domácím kozím sýru, který získáváme přímo v obci.
Čerstvé suroviny zaručují nejvyšší možnou kvalitu nabízených pokrmů, předem se omlouváme za případné omezení sortimentu.
Naše speciální nabídka v jídelním lístku se co nejvíce přizpůsobuje ročnímu období.

Poskytované služby

Náš rodinný hotel nabízí celkem 10 pokojů na dvou patrech, převážně dvoulůžkových, ale i tří- a jeden čtyřlůžkový. Každý pokoj je účelně vybaven, má samostatnou koupelnu se sociálním zařízením a hotelový telefon. Ve dvou společenských místnostech je možnost využití satelitní televize a DVD.
V hotelové recepci Vám velice rádi pomůžeme s organizováním celého pobytu: zajišťujeme rybářské lístky, pronájem horských kol, výlety parníkem na 5 km vzdáleném Lipně, jízdu na koni, rafting včetně dopravy z hotelu, pronájem jachty, nebo tělocvičny v obci, či nedalekého tenisového kurtu. Dále můžeme opatřit lístky do unikátního divadla s otáčivým hledištěm nebo průvodce po Českém Krumlově v plno jazycích a mnoho dalšího.
Informace a mapy o lyžováni v nedalekém Kramolíně nebo Rakouském Hochficht získáte přímo na recepci. Pro méně náročné lyžaře, začátečníky a děti zajišťujeme permanentky na místní vlek, který je vzdálen pár minut pěšky od hotelu.


Avatar

Přidáno 08/2017

ubytování
strava
služby
personál
okolí
poloha
spokojenost

Celkově
Detail recenze

Více

Fotogalerie

Nabízené služby a možnosti

Pro děti

 • houpačka
 • dětské hřiště
 • skluzavka

Sportovní možnosti

 • cyklotrasa
 • úschovna kol

Služby a vybavení pokoje

 • koupelna se sprchou
 • satelit
 • telefon
 • tv
 • wc
 • bar
 • internet
 • parkoviště uzavřené
 • restaurace
 • salonek
 • domácím zvířatům vstup povolen

Ceník ubytování

Základní ceník pro 1 osobu za noc

 • 475 Kč

Slevy

 • 100

  %

Recenze návštěvníků

Avatar

Přidáno 08/2017

Ubytování
Strava
Služby
Personál
Okolí
Poloha
Spokojenost
Celkově
Detail recenze

Napište recenzi

Mapa


Nejvýhodnější nabídky emailem Přihlašte se k odběru nejzajímavějších nabídek