A - Austerlitz Hotel***

Táborského nábř.3 63900 Brno, Česká republika (mapa) | Hotel ***

Naše hodnocení objektu

od 990 Kč / noc


Nezávazná rezervace

Vytisknout
Opište nebo zkopírujte prosím následující znaky do formulářového pole x1En9Riu1Ag

Přidat objekt k hromadné poptávce


Základní popis

A - AUSTERLITZ Hotel*** - Hotel nabízí komfortní ubytování ve tříhvězdovém standardu. Je Vám k dispozici 20 dvoulůžkových pokojů a 2 apartmá. Každý hotelový pokoj je věnován některému z význačných generálů, kteří se zúčastnili bitvy u Slavkova v roce 1805Hotel má všechny pokoje vybaveny satelitním televizorem, telefonem s přímou provolbou do celého světa, minibarem a bezpečnostním kartovým uzavíracím systémem SALTO. Každý pokoj má koupelnu s vanou a s WC a jsou zde pro Vás k dispozici ručníky, osušky, župany, fén a všechny potřebné hygienické propriety pro Váš pohodlný pobyt.

Firemní akce

A-AUSTERLITZ Hotel*** nabízí uspořádání různých společenských setkání a konferencí. K těmto účelům je možno využít všech restauračních a společenských prostor hotelu. V 5. patře hotelu je také salónek s oválným stolem pro max. 20 osob s přímým východem na terasu. Salónek je často využíván pro různé rodinné oslavy, školení, prezentace, zasedání firem a pod. Dále je zde vyhlídková kavárna s různými možnostmi uspořádání stolů, případně instalování tanečního parketu a pod. Tabule pro 30 osob, tabule pro 50 osob, raut pro 100 osob.

Popis okolí

Hotel je umístěn v blízkosti brněnského výstaviště (400 metrů) a je jednoduše dostupný z velkého městského okruhu i z dálničních přivaděčů. V těsné blízkosti hotelu jsou tenisové kurty, squash a pro hotelové hosty je v Brně a okolí možno zajistit vyžití v různých sportovních odvětvích.

Kudy k nám

JAK SE K NÁM DOSTANETE OD VÍDNĚ:
Při příjezdu od Vídně po rychlostní silnici E461 (52) cca 800m za nadjezdem nad dálnicí D1 odbočte mírně doleva (pod silniční most) na ulici Vídeňskou. Po cca 2 km před mostem přes řeku Svratku odboče vlevo na Táborského nábřeží (odbočení zde je v souladu s dopravními předpisy i přes nešťastně umístěné dopravní značení týkající se až následné křižovatky). Po 50 m vlevo je A-AUSTERLITZ Hotel***

JAK SE K NÁM DOSTENETE OD PRAHY:
Při příjezdu od Prahy po dálnici D1 využíjte výjezd č. 190 směr Svitavy. Po cca 4 km při výjezdu z tunelu odbočte vpravo. Po cca 2 km na světelné křižovatce odbočte doprava přes most přes řeku Svratku. Za mostem odbočte doprava na Táborského nábřeží. Po 50 m vlevo je A-AUSTERLITZ Hotel***

JAK SE K NÁM DOSTANETE OD BRATISLAVY:
Při příjezdu od Bratislavy (Slovensko) po dálnici D2 při příjezdu k dálničnímu křížení s D1 se držte vpravo směr Praha. Po D1 pojedete cca 2,3 km a na prvním výjezdu zvolte výjezd 194B. Po cca 800m od odbočení z dálnice D1 odbočte mírně doleva (pod silniční most) na ulici Vídeňskou. Po cca 2 km před mostem přes řeku Svratku odboče vlevo na Táborského nábřeží (odbočení zde je v souladu s dopravními předpisy i přes nešťastně umístěné dopravní značení týkající se až následné křižovatky). Po 50 m vlevo je A-AUSTERLITZ Hotel***

JAK SE K NÁM DOSTANETE OD OLOMOUCE:
Při příjezdu od Olomouce po dálnici D1 zvolte výjezd 194B. Po cca 800m od odbočení z dálnice D1 odbočte mírně doleva (pod silniční most) na ulici Vídeňskou. Po cca 2 km před mostem přes řeku Svratku odboče vlevo na Táborského nábřeží (odbočení zde je v souladu s dopravními předpisy i přes nešťastně umístěné dopravní značení týkající se až následné křižovatky). Po 50 m vlevo je A-AUSTERLITZ Hotel***

JAK SE K NÁM DOSTANETE OD SVITAV:
Při příjezdu od Svitav po silnici E461 (43) přijedete do Brna na ulici Hradeckou, která se cca po 4 km stáčí vpravo (sledujte značení na Praha). Po cca 2 km odbočte na ulici Žabovřeskou. Na ni po 3,8 km navazuje ulice Bauerova u areálu brněnského výstaviště (BVV). Zde se již držte směru na brněnskou čtvrt Židenice, Líšeň. Po cca 2 km na světelné křižovatce odbočte doprava přes most přes řeku Svratku. Za mostem odbočte doprava na Táborského nábřeží. Po 50 m vlevo je A-AUSTERLITZ Hotel***

JAK SE K NÁM DOSTANETE Z LETIŠTĚ BRNO-TUŘANY AIRPORT:
V případě, že se do Brna přepravíte letecky a využijete vypůjčeného automobilu přistaveného u letiště Brno - Tuřany pojedete jediným možným výjezdem z letiště po ulici Evropské k dálničním křižovatce a odbočte doleva směr Praha. Pokračujte po D1 cca 6,5 km a zvolte výjezd 194B. Po cca 800m od odbočení z dálnice D1 odbočte mírně doleva (pod silniční most) na ulici Vídeňskou. Po cca 2 km před mostem přes řeku Svratku odbočce vlevo na Táborského nábřeží (odbočení zde je v souladu s dopravními předpisy i přes nešťastně umístěné dopravní značení týkající se až následné křižovatky). Po 50 m vlevo je A-AUSTERLITZ Hotel***

PARKOVÁNÍ:
Hotelové parkoviště se nachází ve dvorním traktu hotelu. Vjezd na parkoviště je z ulice Vídeňské prolukou mezi domy Vídeňská 4 a 10. Vjezd je označen světelnou tabulí. Zde je závora ovládaná hotelovou recepcí. U závory je po levé straně umístěn domovní telefon. Po ohlášení Vám recepce otevře závoru a současně i vjezdovou bránu přímo na parkoviště. Po zaparkování obejděte zprava přízemní budovu a dlážděný chodník Vás přivede ke vchodu do suterénu hotelu k výtahu pro hosty. Recepce se nachází v přízemí hotelu - ve výtahu je tato úroveň označena nulou (0).
Využití hotelového parkoviště je zpoplatněno
Hotel za parkování osobního vozidla účtuje 200,- Kč za noc.
Za autobus nebo nákladní vozidlo je účtováno 500,- Kč za noc.

JAK PĚŠKY NA BVV:
Trasa pro pěší k hlavnímu vstupu do areálu brněnského výstaviště vede z A-AUSTERLITZ Hotelu*** vlevo po Táborského nábřeží podél řeky až k lávce pro pěší. Po ní přejdete přes řeku Svratku a navazujícím přechodem přes komunikaci se dostanete na Rybářskou ulici, dále projdete parkem kolem letohrádku Mitrovských a před Vámi se již rozprostírá nástupní prostor do areálu BVV.

JAK PĚŠKY DO CENTRA MĚSTA:
Za střed města Brna je považováno náměstí Svobody. Celková délka pěší trasy z A-AUSTERLITZ Hotelu*** je 1,9 km. Z hotelu se vydáte vpravo, pak po mostě přes řeku Svratku a po ulici Křížové na Mendlovo náměstí. Pokračujte vpravo na ulici Pekařskou, přes Šilingrovo náměstí a Dominikánskou ulicí na Dominikánské náměstí. V dolní části náměstí odbočte vpravo na ulici Zámečnickou a ta Vás přivede na náměstí Svobody.

Sportovní možnosti

Hotel nabízí možnost využít masáže a saunu. V těsné blízkosti hotelu jsou tenisové kurty a squash.

Stravovací služby

Restaurace "KAVALERIE" v přízemí hotelu nabízí posezení ve velmi příjemném a zajímavém stylovém prostředí se středovou kaskádou. V restauraci je celkem 72 míst u stolů pro 4, 6 a 12 osob. Restaurace nabízí bohatý výběr jídel a nápojů. Lobby bar Vás přivítá již při vstupu do hotelu. Občerstvení v hotelové hale je v provozu denně do 23.00 hod., ve všední dny od 11.00 hod., v sobotu, v neděli a ve svátek od 17.00 hod. V nočních hodinách Vás u baru obslouží pracovníci hotelové recepce. Vyhlídková kavárna "CAFÉ 1805" v 5.patře hotelu Vám nabízí zajímavý pohled na panorama města i na řeku Svratku, která protéká kolem hotelu. Podávají se zde snídaně formou švédského stolu a to nejen pro hotelové hosty , ale i pro veřejnost. V případě příznivého počasí je možno k příjemnému posezení využít i letní terasu přístupnou z kavárny "CAFÉ 1805" a ze salónku. Kouzlo pro hosty má také letní snídaně servírovaná na terase.

Tipy na výlet

Hrad a pevnost Špilberk - hrad byl založen v první polovině 13. století na vrcholu stejnojmenného kopce. Středověké jádro bylo později přestavováno, přičemž původní sídlo střídalo často majitele. V 18. století se Špilberk proměnil v mohutnou barokní pevnost, která se stala též obávaným vězením. Katedrála sv. Petra a Pavla. Návrší s chrámem svPetra a Pavla v místech předpokládaného původního brněnského hradu s hradní kaplí z 11. a 12. století. Vila Tugendhat (UNESCO). Na Černopolní ulici, odkud se otvírá pěkný pohled na panorama města Brna, najdeme jedno ze stěžejních děl světové funkcionalistické architektury a nejvýznamnější stavbu německého architekta Ludwiga Miese van der Rohe na evropské půdě. Letohrádek Mitrovských je klasicistní letohrádek, původně obklopený zahradou, oranžérií a skleníkem. Vybudoval jej Antonín Mitrovský. Stará radnice - nejstarší světská stavba v Brně, v níž sídlila do roku 1935 městská správa. Historické jádro budovy s věží vzniklo kolem roku 1240. Bazilika Nanebevzetí Panny Marie na Starém Brně je právem označována klenotem gotické architektury na Moravě. Královská vdova, Eliška Rejčka, založila v roce 1323 při starším farním kostele Panny Marie klášter cisterciaček, zvaný Aula Sanctae Mariae, a nebo také klášter Králové. Mahenovo divadlo projektovali vídeňští architekti Ferdinand Fellner (1848-1916) a Hermann Hellner (1849-1919) v letech 1881-1882. Stojí na místech bývalých městských hradeb. Divadlo zahájilo provoz 14. listopadu 1882. Dům umění města Brna, postaven v roce 1910 podle návrhu Heinricha Rieda jako Kaiser Franz Josefs Jubiläum-Künstlerhaus ve stylu vídeňské secese, sloužil brněnské rakousko-německé umělecké menšině jako výstavní síň. Barokní zámek ve Slavkově je dílem italských a domácích architektů a stavitelů. Stavba zámku podle plánu významného architekta Domenica Martinelliho z Luccy trvala sedm desetiletí, od konce 90.let 17.století do 60.let 18.století.

Poskytované služby

Jako jediní nabízíme garanci vrácení peněz, pokud náš pokoj neodpovídá Vaší představě. (podmínky uvedeny v ubytovacím řádu)


Avatar

Přidáno 06/2011

ubytování
strava
služby
personál
okolí
poloha
spokojenost

Celkově
Detail recenze

Více

Nabízené služby a možnosti

Pro děti

 • dětská postýlka
 • dětská židle

Sportovní možnosti

 • masáže
 • sauna
 • squash
 • tenisový kurt

Služby a vybavení pokoje

 • dětská postýlka
 • přípojka k internetu
 • koupelna s vanou
 • minibar
 • satelit
 • telefon
 • trezor
 • tv
 • wc
 • bar
 • bezbariérový přístup
 • internet
 • kadeřník
 • kavárna
 • parkoviště otevřené
 • praní a žehlení
 • restaurace
 • salonek
 • úschovna cenných předmětů
 • domácím zvířatům vstup povolen

Akceptované platební karty

 • american express
 • diners club
 • jcb
 • maestro
 • mastercard
 • visa

Kongresové služby

 • bez bariér
 • flipchart
 • internet
 • kopírka
 • květiny
 • šatna
 • televizor
 • úschovna

vzdálenosti

 • centrum: 1300m
 • letiště: 9km
 • vlakové nádraží/zastávka: 1300m

Dostupné ubytovací kapacity

 • dvojlůžkový pokoj: 20
 • dvoulůžkové apartmá: 2
 • celková kapacita: 44

Ceník ubytování

Základní ceník pro 1 osobu za noc

 • 990 Kč

Recenze návštěvníků

Avatar

Přidáno 06/2011

Ubytování
Strava
Služby
Personál
Okolí
Poloha
Spokojenost
Celkově
Detail recenze

Napište recenzi

Mapa


Nejvýhodnější nabídky emailem Přihlašte se k odběru nejzajímavějších nabídek