Ubytování v Třeboni doporučujeme..

Díky krásné krajině Jižních Čech a množství historických památek je Třeboň ideálním místem pro Vaši návštěvu a rekreaci. Historická část města s dominantou renesančního zámku, gotického kláštera, renesanční věží a náměstí z barokních měšťanských domů je obrazem města z doby největšího rozkvětu rybničního hospodářství 16. a počátkem 17.století za vlády bratří Rožmberků Viléma a Petra Voka.

Proč se ubytovat v Třeboni?

Máte rádi cykloturistiku, koupání v rybnících, toulky přírodou, rybaření? Chcete trávit dovolenou aktivně nebo relaxačně? Navštivte Třeboň, město starobylé s mnoha památnými objekty a zámkem, ale i město lázeňské nabízející relaxaci a pohodu.  Zachovalé jádro města s mnoha cennými historickými budovami je chráněno formou městské památkové rezervace. Mezi tyto důležité památky patří Státní zámek Třeboň, areál augustiánského kláštera s kostelem Panny Marie Královny a sv. Jiljí. Centrem celé městské památkové rezervace je náměstí, obklopené měšťanskými domy s renesančními a barokními štíty.

O Třeboňsku se říká, že je to ráj cyklistů. Bohatá síť kvalitních cyklostezek a naučných stezek Vás provede zdejší rovinatou přírodou po unikátních rybnících Třeboňska, vesničkami a lesy. Z Třeboně můžete podnikat výlety po okolních památkách. Podniknout výlet na zámek Hluboká, Červená Lhota nebo jen okružní cestu po třeboňských rybnících.

třeboň rožmberk jindříchův hradec třeboňsko

Atraktivní lokality v Třeboni

  • Státní zámek Třeboň, vznikl ve 13. století nejprve jako panský dvorec. Ve 14. století koupili panství Rožmberkové a dvorec přestavěli na hrad. Po požáru v 16. století dostává sídlo i zámek svou renesanční podobu. Poslední Rožmberk Petr Vok si Třeboň vybral za své sídelní město. Po smrti Petra Voka z Rožmberka získali Třeboň Schwanzenberkové.
  • Zámek Stráž nad Nežárkou, který se proslavil tím, že jej v letech 1914 – 1930 vlastnila slavná operní pěvkyně Ema Destinová.
  • Augustiánský klášter v Třeboni, jehož základy byly položeny v r.1367 rodem Rožmberků, leží v historickém centru města a je národní kulturní památkou.
  • Třeboňské rybníky, začátky slavné historie rybníkářství jsou spojené se jménem Štěpánka Netolického, který na začátku 16. století začal budovat unikátní síť rybníků a umělých kanálů, jehož pokračovatelem byl Jakub Krčín z Jelčan. Nejvýznamnější díla těchto dvou rožmberských rybníkářů např. rybníky Svět, Rožmberk, byly v roce 2002 vyhlášeny za národní kulturní památku.
  • Zámek Jemčina, lovecký zámek, postavený v r. 1603 hrabětem Janem Jáchymem Slavatou. Po vymření rodu Slavatů získávají panství Černínové, proslulí svou loveckou vášní. Vybudovali kolem zámku lesní obory kde pořádali lovecké štvanice, na které se sjížděla aristokracie z celé Habsburské monarchie. Život na zámku Jemčina inspiroval Aloise Jiráska pro povídku Záhořanský hon.

zobrazit na mapě

Nalezené ubytování pro: Ubytování v Třeboni

Hotel Filip
Hotel Filip, Hotel *** Naše hodnocení
od 900 Kč Uložit k poptávce
Hotel Klor
Hotel Klor, Hotel *** Naše hodnocení
od 690 Kč Uložit k poptávce
Penzion Garni
Penzion Garni, Penzion Naše hodnocení
od 850 Kč Uložit k poptávce
Penzion a restaurace Jižní Dvůr
od 700 Kč Uložit k poptávce
Hotel Podhrad
Hotel Podhrad, Hotel **** Naše hodnocení
Cena neznámá Uložit k poptávce
Parkhotel Hluboká nad Vltavou
od 1.400 Kč Uložit k poptávce
Hotel Záviš z Falkenštejna
od 1.400 Kč Uložit k poptávce
Hotel Mrkáček
Hotel Mrkáček, Hotel *** Naše hodnocení
od 600 Kč Uložit k poptávce
Penzion Minor ubytování České Budějovice

Speciální sleva apartmá jako bonus - snídaně zdarma, platí pouze do 31. 12. 2017.

Hotel Savoy
Hotel Savoy, Hotel **** Naše hodnocení
od 1.450 Kč Uložit k poptávce
Sporthotel Barborka
Cena neznámá Uložit k poptávce
Hotel U Solné brány
od 1.290 Kč Uložit k poptávce
Hotel Klika
Hotel Klika, Hotel *** Naše hodnocení
od 1.200 Kč Uložit k poptávce
Hotel Zlatá hvězda ****
od 1.050 Kč Uložit k poptávce
Penzion Fischer
Penzion Fischer, Penzion Naše hodnocení

Třída 5. května 137, 373 72 Lišov u Českých Budějovic

Česká republikaČeské BudějoviceJihočeský kraj

od 355 Kč Uložit k poptávce

Nejvýhodnější nabídky emailem Přihlašte se k odběru nejzajímavějších nabídek