Ubytování v Praze doporučujeme..

pro každého pravého Čecha, jakožto povinnost navštívit své hlavní město a pro všechny cizince milující historii a kulturu slovanských národů. Do dnešní podoby se Praha vyvíjela jedenáct století. Coby historická metropole Čech byla v minulosti sídelním městem českých knížat a králů, římsko-německých císařů a hlavním městem Československa. Historické centrum města s jedinečným panoramatem Pražského hradu, který je památkovou rezervací UNESCO. Právě historické jádro města a mnohé památky přilákají ročně miliony turistů ze zemí celého světa.

A proč si zarezervovat hotel?

Působí zde desítky muzeí, galerií, divadel, kin a nejrůznějších kulturních institucí. Známé pražské části jako Malá strana, Hradčany nás provází celou českou historií. Právě díky své bohaté historii patří Praha po kulturní stránce k nejvýznamnějším městům světa a je šestým nejnavštěvovanějším městem Evropy. Na území Prahy je celkem 37 národních kulturních památek.

 

Atraktivní lokality v Praze:

  • Pražský hrad, tradiční sídlo českých panovníků, od roku 1918 prezidenta republiky. Postupnými přístavbami a úpravami vznikl z Hradu založeného v 9. století jeden z největších hradních komplexů na světě, a to s rozměry 570 m délky a 130 m šířky. Součástí hradu je Katedrála svatého Víta, kde jsou například uloženy české korunovační klenoty nebo pochováni mnozí čeští vládcové.
  • Pražské Jezulátko, půvabná soška malého Ježíška, vystavená úctě lidí v kostele Panny Marie Vítězné v Praze na Malé Straně. Denně přijímá návštěvníky z desítek zemí světa.
  • Vyšehrad je historické opevnění na skále nad pravým břehem řeky Vltavy, váže se k němu řada pověstí z počátků českých dějin.
  • Valdštejnský palác, jedna z nejvýraznějších staveb českého raného baroka a v současné době sídlo Senátu Parlamentu České republiky. Součást komplexu Valdštejnského paláce tvoří také Valdštejnská zahrada a Valdštejnská jízdárna. Úctyhodné jsou především rozměry areálu paláce, jehož délka činí 340 metrů a největší šířka celkem 172 metrů.
  • Karlův most je nejstarší stojící most přes řeku Vltavu v Praze a druhý nejstarší dochovaný most u nás. Jedná se o gotickou stavbu vybudovanou pod záštitou Karla IV. Podle legendy byla při stavbě do malty přidávána vajíčka. V roce 2008 se při rozboru původní malty prokázalo, že tato legenda je pravdivá. Později se také ukázalo, že se malta zalévala mlékem a vínem. Dokonce se do ní přidalo pár tvarůžků a syrečků. Most zdobí postupně přidávané převážně barokní sochy a sousoší.
  • Václavské náměstí, kulturní a obchodní centrum, ovšem ve skutečnosti se nejedná o náměstí v pravém slova smyslu, ale o 682 m dlouhý a 60 m široký bulvár. Jeho dominantou je velká budova Národního muzea a jezdecká socha svatého Václava od Josefa Václava Myslbeka z roku 1912.
  • Staroměstský orloj nebo také Pražský orloj je jedním z nejznámějších orlojů na světě. Je součástí jižní stěny staroměstské radnice v Praze. Byl zkonstruován v roce 1410.

 

zobrazit na mapě

Nalezené ubytování pro: Ubytování v Praze

AZ hostel
AZ hostel, Hostel Naše hodnocení
od 270 Kč Uložit k poptávce
Clarion Hotel Prague Old Town
od 2.656 Kč Uložit k poptávce
Hotel Apartments Wenceslas square
od 2.500 Kč Uložit k poptávce
Hotel U dvou zlatých klíčů
od 700 Kč Uložit k poptávce
Karlova Prague Apartments
od 1.000 Kč Uložit k poptávce
Apartmán Rio
Apartmán Rio, Hotel ** Naše hodnocení
od 600 Kč Uložit k poptávce
Apartmán Široká Praha 1 - Staré Město
od 600 Kč Uložit k poptávce
Apartmán U pojištovny

U nemocenské pojišťovny 2, 11000 Praha 1 - Nové Město

Česká republikaPraha 1Praha

od 1.260 Kč Uložit k poptávce
Grand hotel Praha

Staroměstské náměstí 22, 11000 Praha 1

Česká republikaPraha 1Praha

od 3.849 Kč Uložit k poptávce
Hotel 16 - U Sv. Kateřiny
od 2.100 Kč Uložit k poptávce
Hotel Seven Days
Hotel Seven Days, Hotel **** Naše hodnocení
od 760 Kč Uložit k poptávce
Hotel U Staré paní
Cena neznámá Uložit k poptávce
Hotel U Tří Bubnů

U radnice 8, 11000 Praha 1 - Staré Město

Česká republikaPraha 1Praha

od 500 Kč Uložit k poptávce
Residence U černého orla
od 1.863 Kč Uložit k poptávce
Rezidence Lundborg

U Lužického semináře 3, 11800 Praha 1

Česká republikaPraha 1Praha

od 3.080 Kč Uložit k poptávce

Nejvýhodnější nabídky emailem Přihlašte se k odběru nejzajímavějších nabídek