Ubytování v Karlových Varech doporučujeme..

protože Karlovy Vary jsou největším lázeňským městem České republiky a nabízí se zde bohaté kulturní vyžití. Nejvýznamnější společenskou a kulturní akcí je bezesporu Mezinárodní filmový festival. Město bylo založeno ve 14. století Karlem IV. Podle pověsti je nechal císař vystavět záhy po náhodném objevení termálních pramenů jeho loveckou družinou. Lázně se těšily přízni mnoha šlechtických rodů i bohatých měšťanů už v 16. století.

Proč se zde ubytovat?

Z města je cítit klid a romantická historie, přesto město žije rušným společenským životem. Je zde několik kolonád, největší, nejznámější a nejoblíbenější promenádou je Mlýnská kolonáda. Pohledem na celé město se můžete pokochat z rozhledny Diana. Často navštěvovanou je i církevní památka města, kostel sv. Máří Magdalény od slavného architekta Kiliána Ignáce Dientzenhofera. Karlovy Vary jsou ale známy také pro svoje nezaměnitelné produkty jako jsou výrobky ze skla Moser, bylinný likér Becherovka, minerální voda Mattoni, lázeňské oplatky a karlovarský porcelán Thun.

Karlovarské lázně

Jedinečnost Karlových Varů tkví především v lázeňské léčbě a k ní užívaných minerálních pramenech. Největšími lázeňské zařízení zde i v celé České republice jsou Alžbětiny lázně. Minerálních pramenů je zde 79 a 13 jich zachyceno a používají se pro pitné kůry, ovšem nejteplejším a nejvydatnějším minerálním pramenem je Vřídlo. Karlovarská lázeňská terapie obsahuje mnoho ozdravných procedur. K léčbě se užívají jak staletími prověřené termální koupele a pitné kúry, tak i moderní metody jako kryoterapie, floating, laserová terapie apod.

Mezinárodním filmový festival

Jedná se o největší filmový festival v České republice a nejprestižnější filmový festival ve střední a východní Evropě. Tento festival má své kořeny v Mariánských Lázních kde byl roku 1946 uspořádán 1. Mezinárodní filmový festival v Československu. V Karlových Varech byla filmová přehlídka poprvé pořádána v roce 1947. Roku 1948 zde byla poprvé udělena cena Křišťálový glóbus. Festival je od roku 1994 pořádán opět každoročně a pravidelně se na něm objevují slavní filmoví tvůrci z celého světa.

 

 

zobrazit na mapě

Nalezené ubytování pro: Ubytování v Karlových Varech

Penzion Fan
Penzion Fan, Penzion Naše hodnocení
od 700 Kč Uložit k poptávce
Hotel Heluan
Hotel Heluan , Hotel **** Naše hodnocení
od 1.500 Kč Uložit k poptávce
Hotel Prima
Hotel Prima, Hotel *** Naše hodnocení
od 486 Kč Uložit k poptávce
Hotel Starý mlýn
od 650 Kč Uložit k poptávce
Hotel Svatý Hubert
od 650 Kč Uložit k poptávce
Hotel Romance Puškin
od 2.059 Kč Uložit k poptávce
Ubytování Picura
Ubytování Picura, Chalupa Naše hodnocení
od 250 Kč Uložit k poptávce
Hotel garni Palatin
od 900 Kč Uložit k poptávce
Pension Villa Maria
Pension Villa Maria, Penzion Naše hodnocení
od 650 Kč Uložit k poptávce
Horská chata Aninka
od 320 Kč Uložit k poptávce
Hotel Embassy
Hotel Embassy, Hotel **** Naše hodnocení
od 2.030 Kč Uložit k poptávce
Chata Amadeus
Chata Amadeus, Chata Naše hodnocení
od 250 Kč Uložit k poptávce
Horská chata Pstruhovka
od 290 Kč Uložit k poptávce
Horská chata U rybníka
od 290 Kč Uložit k poptávce
Hotel Císař Ferdinand
od 1.030 Kč Uložit k poptávce

Nejvýhodnější nabídky emailem Přihlašte se k odběru nejzajímavějších nabídek