Ubytování v Českém ráji doporučujeme..

pro romantiku kraje samotného, rozmanitost přírodních krás a bohaté historické památky. Mimořádná členistost krajiny s chrakteristickými sklaními městy, rostlinnými a živočišnými společenstvy byla hlavním motivem pro vyhlášení nejstarší chráněné krajinné oblasti. Po čase jí byl také udělen status Geopark UNESCO. Název „Český ráj“ pochází pravděpodobně od lázeňských hostů, kteří v 19. století navštěvovali lázně Sedmihorky.

Proč se zde ubytovat?

Zdější skalní města jsou doslova rájem pro horolezce a pěší turisty. Velké množství skalních útvarů dává prostor fantazii. Údolí, potoky, rybníky, vrchy, vyhlídky, ale i jeskyně. O přírodní úkazy zde opravdu není nouze. Ovšem kultura zde nezůstává pozadu. Hrady, zámky a hojně zastoupené zřízeniny kralují téměř každé dominantě kraje. Z lidové architektury jsou zde k vidění malebné statky a jiné dřevěné stavby.

 

Atraktivní lokality v Českém ráji:

  • Kozákov, který je nejvyšší horou Českého ráje. Čedičový vrch byl již od pravěku vyhledáván jako naleziště drahých kamenů, z nichž pravěcí lovci vyráběli jednoduché nástroje. Zdejší naleziště byla využita ve středověku pro výzdobu chrámů. Na západním svahu Kozákova se nachází Měsíční údolí se dvěma velkými jeskynními převisy, pod nimiž byly nalezeny stopy právě po pravěkém osídlení.
  • Trosky, jedna z nejznámějších zřícenin hradu. Byly zde vybudovány obranné a zároveň i obytné věže, zvané pro svůj vzhled Panna a Baba. Pod Pannou vznikly pohodlné, tzv. panské paláce pro majitele hradu, jejichž zbytky se zachovaly do dnešních dnů.
  • Sobotka, nikde se neuchovalo tolik a tak rázovitých dřevěných staveb, jako na zde. Drobné náměstí u sv. Anny je nejkrásnějším a nejzachovalejším souborem dřevěných stavebu nás. Většina domů pochází z 18.století, nejkrásnější z nich je dům s mansardovou střechou.
  • Drábské světnčky, jeden z pěti skalních útvarů pískovcové skalní plošiny kolem čedičového vrchu Mužský. Zachováno je zde 18 světniček skalního hradu založeného ve 2 pol. 13. stol.
  • Prachovské skály, přírodní rezervace na okraji jičínské kotliny. Toto rozsáhlé skalní město je průsečíkem husté síě turisticky značených cest vedoucích roklemi obklopenými pískovcovými stěnami, jako Čertova kuchyně, Císařská chodba, Na vodách, Točenice, a krásnými vyhlídkami, např. Pěveckého sboru Křížovský, Pechova, Míru. Kromě přírodních pozoruhodností zde jsou i bohaté prehistorické nálezy svědčící o osídlení v 10. až 7. stol. př. n.l.
  • Bozkovské dolomitové jeskyně, krasové jeskyně poblíž Bozkova u Semil tvořené labyrintem podzemních chodeb a dutin uložených nehlubuko pod povrchem země. Jejich charakteristickou a ve zpřístupněných jeskyních ojedinělou výzdobou jsou křemenné římsy a lišty, vystupující ze stěn a stropů. Atraktivním zpestřením návštěvního okruhu jsou podzemní jezírka s průzračnou modrozelenou vodou, nalézá se zde i největší podzemní jezero v Čechách. Bozkovské dolomitové jeskyně jsou jedinými zpřístupněnými jeskyněmi na severu Čech.

zobrazit na mapě

Nalezené ubytování pro: Ubytování v Českém ráji

Hotel Paříž
Hotel Paříž, Hotel *** Naše hodnocení
od 550 Kč Uložit k poptávce
Chatky a kemp Ostružno
od 200 Kč Uložit k poptávce
Rekreační areál Pecka
Cena neznámá Uložit k poptávce
Apartmán Nerudova
Apartmán Nerudova, Apartmá Naše hodnocení
od 400 Kč Uložit k poptávce
Hotel Filip
Hotel Filip, Hotel *** Naše hodnocení
od 800 Kč Uložit k poptávce
hotel HRADEC
hotel HRADEC, Hotel *** Naše hodnocení
od 300 Kč Uložit k poptávce
penzion restaurace Novopacké sklepy
od 250 Kč Uložit k poptávce
Apartmán Tylova
Apartmán Tylova, Apartmá Naše hodnocení
od 400 Kč Uložit k poptávce
Apartmán na Komenského nám.
od 400 Kč Uložit k poptávce
Apartmán Barákova
od 400 Kč Uložit k poptávce
Spa Resort Tree of Life ****
od 2.200 Kč Uložit k poptávce
HOTEL JIČÍN
HOTEL JIČÍN , Hotel *** Naše hodnocení

Havlíčkova 21, 50601 Jičín-Valdické Předměstí

Česká republikaJičínKrálovéhradecký kraj

od 775 Kč Uložit k poptávce
Penzion Restaurant Novopacké sklepy
od 425 Kč Uložit k poptávce
Penzion v Českém ráji
od 312 Kč Uložit k poptávce
Hotel U krále & apartmány
od 400 Kč Uložit k poptávce

Nejvýhodnější nabídky emailem Přihlašte se k odběru nejzajímavějších nabídek