Ubytování v Českém Krumlově doporučujeme..

protože se jedná o jedno z nejkrásnějších měst u nás, o čemž svědčí i zařazení mezi světové dědictví UNESCO. Jméno Krumlov patrně pochází z německého Krumme Aue (křivý luh), což odkazuje k poloze města mezi esovitými zákruty řeky Vltavy.

A proč si zarezervovat hotel?

Křivolaké uličky, romantická zákoutí a unikátní komplex měšťanských domů s impozantní dominantou zámku nad meandrem Vltavy, vynikající výstavy umělců světoznámých jmen, koncerty, hudební festivaly, divadelní představení, hospůdky, kavárny i středověké krčmy, pestrá směs turistů z celého světa, to vše je Český Krumlov. Malé, ale zároveň kosmopolitní město s jedinečnou atmosférou, obklopeno neporušenou, krásnou přírodou.

Nalezneme zde 300 památkově chráněných objektů v historickém centru, druhý největší hradní a zámecký komplex v České republice, nejstarší barokní divadlo na světě, otáčivé hlediště, Egon Schiele Art Centrum, International Art Gallery, 7 muzeí a 4 galerie. O jiné společenské vyžití zde také není nouze, pořádají se zde historické slavnosti, ochutnávky piva v místním pivovaru, jízdy na voru po řece Vltavě, noční prohlídky města. A samozřejmě jsou ke shlédnutí krásy okolní krajiny vhodné pro pěší turistiku, cyklistiku, vyjížďky na koních, hraní golfu, rafting a vodní putování na Vltavě, v blízkosti se nalézá rekreační oblast přehradní nádrže Lipno, Chráněná krajinná oblast Blanský les a Národní park Šumava.

Zajímavosti v Českém Krumlově:

  • Státní hrad a zámek Český Krumlov patří svou architektonickou úrovní, kulturní tradicí i rozlohou mezi nejvýznamnější památky středoevropské oblasti. Skládá se z Dolního hradu s dominující věží a Horního hradu. Zámek je spojen se zahradami několikaposchoďovým přemostěním Jelení zahrady, tzv. Mostem na pláštiZámecká zahrada byla založena ve 2. pol. 16. století, je dlouhá 700 m s celkovou rozlohou 10 ha. Nachází se v ní Kaskádová fontána, barokní letohrádek Belárie, a je doplněná otáčivým hledištěm pro divadlo v otevřené krajině.
  • Vnitřní město, systém ulic s pravidelným náměstím, který nebyl narušen od doby založení. Velký počet zachovalých městských domů, jak gotických, renesančních, tak v menší míře i barokních lemuje zdejší romantické uličky.
  • Kostel sv. Víta, významná památka pozdní gotiky z let 1407-1438, s pozdějšími úpravami. V roce 1995 byl vyhlášen Národní kulturní památkou.
  • Latrán, čtvrť za řekou, severně od vnitřního města, podhradí zámku. S vnitřním městem je spojen dřevěným Lazebnickým mostem. K vidění je velké množství menších gotických domů. Městské hradby obepínající Latrán pochází z 15. stol. Z městských bran zůstala zachována pouze Budějovická brána. V této části města je také Kostel sv. Jošta, který dnes slouží jako muzeum loutek.
  • Plešivec, historická část předměstí, která je prohlášena samostatnou městskou památkovou zónou.

zobrazit na mapě

Nalezené ubytování pro: Ubytování v Českém Krumlově

Hotel Barbora
Hotel Barbora, Hotel *** Naše hodnocení
Cena neznámá Uložit k poptávce
Penzion Jan
Penzion Jan, Penzion Naše hodnocení
Náš tip
od 1.000 Kč Uložit k poptávce
Penzion Marie
Penzion Marie, Penzion Naše hodnocení
od 1.390 Kč Uložit k poptávce
Pension Rosa
Pension Rosa, Penzion Naše hodnocení
od 800 Kč Uložit k poptávce
Pension Závodský
Pension Závodský, Penzion Naše hodnocení
od 450 Kč Uložit k poptávce
Pension Betty
Pension Betty, Penzion Naše hodnocení
od 380 Kč Uložit k poptávce
Hotel Arcadie
Hotel Arcadie , Hotel *** Naše hodnocení
od 1.990 Kč Uložit k poptávce
Hotel Filip
Hotel Filip, Hotel *** Naše hodnocení

Lipno nad Vltavou-Slupečná 16, 382 78 Lipno nad Vltavou

Česká republikaČeský KrumlovJihočeský kraj

od 700 Kč Uložit k poptávce
Barborka hotel - restaurant
od 480 Kč Uložit k poptávce
Hotel Euroline55
Hotel Euroline55 , Hotel *** Naše hodnocení
od 950 Kč Uložit k poptávce
Pension Tenis-Centrum
od 550 Kč Uložit k poptávce
Hotel Zlatý Anděl
od 1.360 Kč Uložit k poptávce
Hotel Na Jezeře
Hotel Na Jezeře, Hotel *** Naše hodnocení
od 590 Kč Uložit k poptávce
Hotel U Martina
Hotel U Martina , Hotel *** Naše hodnocení

Rožmberk nad Vltavou 79, 382 18 Rožmberk nad Vltavou

Česká republikaČeský KrumlovJihočeský kraj

od 800 Kč Uložit k poptávce
Apartmány Alex
Apartmány Alex, Apartmá Naše hodnocení
od 900 Kč Uložit k poptávce

Nejvýhodnější nabídky emailem Přihlašte se k odběru nejzajímavějších nabídek