Ubytování v Brně doporučujeme..

pro seznámení s přírodními a kulturními krásami regionu jižní Morava. Brno je významným administrativním střediskem, centrem české justice, sídlem orgánů s celostátní kontrolní působností a dalších důležitých institucí. Je rovněž centrem vzdělání s 26 fakultami jedenácti univerzit a vysokých škol. Obrovský hospodářský a společenský význam představuje pro metropoli výstaviště, které má už osmdesátiletou tradici a je místem konání řady mezinárodních veletrhů, výstav a kongresů.

A proč si zarezervovat hotel?

Na sever od Brna začíná chráněná oblast Moravského krasu a směrem na jih se rozprostírají vinice se stylovými vinnými sklípky. Město je obklopeno krásnými smíšenými lesy, které nabízejí mnoho příležitostí pro turistiku a cykloturistiku. Kdysi kupecká osada vzniklá před osmi staletími na soutoku Svratky a Svitavy, odolala husitskému i švédskému obléhání, zažila Napoleonovo tažení ke Slavkovu i kruté následky rakouské porážky v bitvě tří císařů, stala se průmyslovým centrem habsburské monarchie, „rakouským Manchesterem“, a ve 20. století získala moderní tvář díky stavbám ve stylu funkcionalismu.

 

Atraktivní lokality v Brně:

  • Hrad Špilberk, královský hrad ze 13. století, přestavěný během 17. a 18. století na barokní pevnost, někdejší nejproslulejší věznice v celé habsburské monarchii zvaná „žalář národů“. Dnes zde sídlí expozice Muzea Brno, veřejnosti jsou rovněž přístupné kasematy, temné prostory v opevnění původně sloužící jako úkryt vojáků, později jako vězení pro nejtěžší zločince. Hrad obklopuje rozsáhlý park s řadou pomníků a s výhledem na město.
  • Katedrála sv. Petra a Pavla, původní románská bazilika na návrší Petrov, přestavěná v gotickém slohu. Kromě barokních chrámových interiérů jsou veřejnosti přístupné obě věže a krypta.
  • Vila Tugendhat, perla brněnské moderny a stěžejní dílo světové funkcionalistické architektury patřící mezi památky UNESCO. Nejvýznamnější evropská stavba architekta Ludwiga Miese van der Rohe. Rodinná vila manželů Tugendhatových vyniká originálním prostorovým řešením, jedinečným technologickým zařízením a elegantními interiéry s detailně propracovaným nábytkem.
  • Kapucínská hrobka, barokní krypta se nachází v podzemí kostela klášteru kapucínů, do hrobky byli od druhé poloviny 17. století pochováváni příslušníci kapucínského řádu, jeho mecenáši a další významné osobnosti včetně pověstného vůdce pandurů barona Trenka. Ojedinělý systém cirkulace vzduchu umožňuje mumifikaci volně uložených těl zemřelých.
  • Červený kostel, novogotický evangelický chrám J. A. Komenského patří k dominantám brněnské okružní třídy. Byl postaven jako první velký nekatolický kostel v této oblasti Evropy. Jeho název je
  • odvozen z červené barvy režného zdiva.
  • Výstaviště, patří k nejelegantnějším evropským výstavním areálům. Rozkládá se na ploše 650 tisíc m2 a je citlivě zasazen do krásného přírodního prostředí pisáreckého údolí. Na výstavišti se každý rok koná řada významných mezinárodních veletrhů, např. Mezinárodní strojírenský veletrh, GO a REGIONTOUR, STYL a KABO, SALIMA, MOBITEX, Stavební veletrhy nebo INVEX.

 

zobrazit na mapě

Nalezené ubytování pro: Ubytování v Brně

Hotel Global
Hotel Global, Hotel *** Naše hodnocení
od 850 Kč Uložit k poptávce
City Apart Hotel brno
od 1.200 Kč Uložit k poptávce
Hotel Myslivna Brno
od 1.290 Kč Uložit k poptávce

Speciální sleva AKČNÍ SLEVA od 1. 1 .2017, platí pouze do 31. 12. 2017.

Hotel ARTE****
Hotel ARTE****, Hotel **** Naše hodnocení
od 1.690 Kč Uložit k poptávce
Hotel Slavia
Hotel Slavia, Hotel **** Naše hodnocení
Cena neznámá Uložit k poptávce
Sluneční dvůr
Sluneční dvůr, Hotel **** Naše hodnocení
od 1.800 Kč Uložit k poptávce
AVANTI Hotel
AVANTI Hotel, Hotel **** Naše hodnocení
od 1.800 Kč Uložit k poptávce
A - Sport Hotel
A - Sport Hotel, Hotel *** Naše hodnocení
od 1.140 Kč Uložit k poptávce
Hotel Bílá růže
od 1.230 Kč Uložit k poptávce
Hotel Cyro ***
Hotel Cyro ***, Hotel *** Naše hodnocení
od 1.725 Kč Uložit k poptávce
CLUB 68
CLUB 68, Penzion Naše hodnocení
od 600 Kč Uložit k poptávce
Hotel U ŠULÁKA
Hotel U ŠULÁKA, Hotel *** Naše hodnocení
od 1.056 Kč Uložit k poptávce
Satyam
Satyam, Penzion Naše hodnocení
od 700 Kč Uložit k poptávce
Penzion U Doležalů
od 625 Kč Uložit k poptávce
PARKHOTEL Brno
PARKHOTEL Brno, Hotel **** Naše hodnocení
od 2.231 Kč Uložit k poptávce

Nejvýhodnější nabídky emailem Přihlašte se k odběru nejzajímavějších nabídek