Zpět na články

20:28, 29. 8. 12

Historický hotel v Rožmberku nad Vltavou

Hotel U Martina
Rožmberk nad Vltavou 79
Rožmberk nad Vltavou 382 18
Historický hotel v Rožmberku nad Vltavou

Historický hotel Hotel u Martina se nachází na jihu Čech v centru historického městyse Rožmberka nad Vltavou v blízkosti Českého Krumlova a dvou hraničních přechodů do Rakouska (Dolní Dvořiště, Studánky). Z hlediska turistiky je Jihočeský kraj regionem velmi oblíbeným a vyhledávaným. Zásluhu na tom má zachovalá příroda, nepoznamenaná "velkým" průmyslem. I proto zde najdeme veliké množství chráněných oblastí a rezervací.

Jižní Čechy patří k nejlákavějším místům pro dovolenou v Čechách - pro svou malebnou přírodu, množství rybníků ke koupání i pro své historické bohatství. Neodmyslitelnou součástí malebné krajiny Jihočeského kraje jsou historické památky. Ty jsou dokladem bohaté historie kraje. Chystáte-li se poznávat krásy Jižních Čech, navštivte historický hotel v Rožmberku nad Vltavou. Ubytujte se v  Hotelu u Martina.

V hotelu u Martin jsou připraveni vás srdečně přivítat a splnit všechna vaše přání. Historický hotel Martin v Rožmberku poskytuje ubytování ve 20 pokojích (2 budovy), o celkové kapacitě 56 lůžek. Obě budovy, jež jsou vedeny v katastru jako kulturní památka, jsou nově zrekonstruovány a každá disponuje venkovní terasou přímo na břehu Vltavy, odkud je romantický výhled na zámek a hrad Rožmberk. Budete-li chtít dopřát vašemu tělu odpočinek a relaxaci, máte možnost navštívit wellness studio, které je součástí hotelu a nabízí saunu, whirlpool, solárium. Po relaxaci máte možnost využít posezení v příjemné, stylové restauraci, kde si můžete vybrat ze široké nabídky klasických jídel, ale také netradičních specialit. V nabídce je také spousta znamenitých vín určených ke zpestření chuti vašeho jídla. 

Hotel Martin má pro své hosty připraveno mnoho aktivit k trávení volného času. Přímo u hotelu je přístavní molo s lodičkami, které si můžete zapůjčit za účelem vodáckého sjezdu Vltavy (v cenách jsou zahrnuty: pádla, plovací vesty, barely na věci). Návštěva hradu Rožmberk nad Vltavou, s bohatě vybaveným rytířským interiérem, oslavujícím rod Buquoyů nebo pobočky Poštovního muzea, umístěné v areálu cisterciáckého kláštera Vyšší Brod ze 13. století jsou ideálními místy k poznávání historie kraje. Kochat přírodou se můžete při pěší turistice či při jízdě na kole. V okolí hotelu Rožmberk nad Vltavou je spousta cyklostezek. V zimním období je připravena lyžařská sjezdovka s vleky (pouze 20 km od hotelu). Terén vhodný i pro běžkaře. Zkrátka každý si přijde na své a získá tak nezapomenutelný zážitek při poznávání krás země České.

 

Zpět na články

Nejvýhodnější nabídky emailem Přihlašte se k odběru nejzajímavějších nabídek