Chata U Potoka

Staré Hory 134 974 01 Staré Hory, Banská Bystrica, Slovensko (mapa) | Chata

Naše hodnocení objektu

od 227 Kč / noc


Nezávazná rezervace

Vytisknout
Opište nebo zkopírujte prosím následující znaky do formulářového pole d9u7Ovo

Přidat objekt k hromadné poptávce


Základní popis

Chalupa u potoka“ se nachází v centru Starých Hor. Byla postavena před více než 150 lety. Původně v ní byla stará vesnická hospoda, starší obyvatelé si ji pamatují jako dům, kde se pekl chléb. Dnes je po kompletní rekonstrukci a poskytuje možnosti nadstandardního ubytování a rekreace.

Z chalupy máte všechno jako na „dlani“. Restaurace je ve vzdálenosti cca 200 metrů, autobusová zastávka cca 100 metrů. Do Banské Bystrice je to 17 km vlakem. Vesnicí vede frekventovaná dopravní komunikace směrem na Donovaly a dále na Ružomberok, zrovna tak směrem na krajské město Banskou Bystrici. Když už jsme na cestách – tak ze Starých Hor se dostanete všude – do Turčianských Teplic, Martina, Kremnice, Zvolena, na Sliač a dále do Brezna, na Liptov, do Vysokých Tater, ale i do ostatních koutů Slovenska.

Do Bratislavy je to přibližně 225 km, do Žiliny 103 km a do Košic 232 km.
Objekt je vytápěn elektrickým topením s možností topení dřevem v krbu.


Ubytování

Na přízemí jsou dvě ložnice se 3 a 4 lůžky.Třetí ložnice se třemi lůžky je v patře.

V každé ložnici je umístěno velké manželské lůžko a další lůžka určené pro rodiny s dětmi. Ve všech ložnicích je barevná TV.Obývací místnost s TV, krbem, která poskytuje vysoký standard pro využití ve volných chvílích i pro oddech, je situována v přízemí chalupy.V přízemí se nachází kompletně zařízená kuchyň s lednicí, mrazničkou, mikrovlnnou troubou, elektrickým sporákem, myčkou nádobí a jiným potřebným zařízením.Další kuchyňku najdete v poschodí, která je určena pouze na přípravu studené kuchyně.V objektu jsou dvě koupelny a WC, jedna je v přízemí, druhá v patře.Na patře je také příjemné ratanové posezení a větší společenská místnost, kde je možné ubytovat větší počet osob. Zde můžete také trávit volné chvíle při stolním tenisu.

Za chalupou se nachází příjemné zahradní posezení. Zde můžete posedět s rodinou, přáteli. Nachází se zde i přírodní ohniště.

Altánek je osazen v blízkosti Starohorského potoka.Objekt je vytápěn elektrickým topením s možností topení dřevem v krbu.

Maximální kapacita je 18 osob. Náklady na topení, vždy čisté prádlo a vybavení chalupy jsou zahrnuty v ceně pobytu. Parkování je řešeno pro 3 auta v zimním období a 4 v letním období přímo ve dvoře.

Ubytovatelé mluví anglicky, německy, maďarsky, problémem není také čeština, polština či ruština. V celém objektu je zákaz kouření!!!

Popis okolí

Staré Hory je horská vesnice ležící na rozhraní dvou národních parků, tj. Velké Fatry a Nízkých Tater s bohatou faunou a flórou. Střed vesnice leží v nadmořské výšce 472 m. Okolí vesnice, národní parky poskytují hodně možností na letní i zimní turistiku po známých trasách:

- do Velké Fatry přes Tureckou nebo Rybí, na Majerovou skálu, Královou studni, do Sedla, na Černý Kámen, Borišov

- do Nízkých Tater přes Richterovou, Haliar a Jelenskou dolinu pod Jelenskou skálu, Starec, Sachtičku, naučnou stezkou na Donovaly, Kaliště, Baláže, Spaniu dolinu a na Pohroní.

Můžete navštívit i Badinský prales, Harmaneckou jeskyni.

Při Vašem putování krajinou můžete navštívit hrady v okolí, např. Zvolen, Slovenská Lupča, Vígľaš, Dúbravica nebo Hronsek. Zrovna tak zříceniny hradů – Revište, Šášov, Slabina, Blatnica. Zámky: Diviaky, Necpaly, Horní Mičiná, Antol, Banská Bystrica. Neměli by jste obejít ani městskou památkovou rezervaci v Kremnici nebo klášter v Kláštore pod Znievom.

Sportovní možnosti

Na patře je také příjemné ratanové posezení a větší společenská místnost, kde je možné ubytovat větší počet osob. Zde můžete také trávit volné chvíle při stolním tenisu.
Za chalupou se nachází příjemné zahradní posezení. Zde můžete posedět s rodinou, přáteli. Nachází se zde i přírodní ohniště.

Altánek je osazen v blízkosti Starohorského potoka.

Poskytované služby

V každé ložnici je umístěno velké manželské lůžko a další lůžka určené pro rodiny s dětmi. Ve všech ložnicích je barevná TV.
Obývací místnost s TV, krbem, která poskytuje vysoký standard pro využití ve volných chvílích i pro oddech, je situována v přízemí chalupy.
V přízemí se nachází kompletně zařízená kuchyň s lednicí, mrazničkou, mikrovlnnou troubou, elektrickým sporákem, myčkou nádobí a jiným potřebným zařízením. Další kuchyňku najdete v poschodí, která je určena pouze na přípravu studené kuchyně.
V objektu jsou dvě koupelny a WC, jedna je v přízemí, druhá v patře.


Nabízené služby a možnosti

Sportovní možnosti

  • ping pong

Služby a vybavení pokoje

  • koupelna se sprchou
  • lednice
  • tv
  • wc
  • parkoviště uzavřené

vzdálenosti

  • vlakové nádraží/zastávka: 17000m
  • restaurace: 200m

Dostupné ubytovací kapacity

  • celková kapacita: 18

Ceník ubytování

Základní ceník pro 1 osobu za noc

  • 227 Kč

Recenze návštěvníků

Tento objekt bohužel nemá ani jednu rencenzi. Napište první.

Mapa


Nejvýhodnější nabídky emailem Přihlašte se k odběru nejzajímavějších nabídek