chalupa Javoříčko na samotě

7 340 24 Javoříčko, Klatovy, Česká republika (mapa) | Chalupa

Naše hodnocení objektu

od 200 Kč / noc


Nezávazná rezervace

Vytisknout
Opište nebo zkopírujte prosím následující znaky do formulářového pole ge9Voh

Přidat objekt k hromadné poptávce


Základní popis

Objekt na samotě, na kopci obklopen lesy, s výhledem do daleké krajiny, v dálce dominujícími Klatovy - jen 2 km od hlavního tahu Klatovy-Železná Ruda. Tento rekreační objekt byl postaven jako bývalá zemědělská usedlost z roku 1941. Po celkové rekonstrukci z 90. let je vybaven komfortem - pro celkem 17 možných hostů. Rozdělen je do tří samostatných apartmánů, které lze propojit při větším kolektivu. K dispozici jsou: 3 koupelny se sprchou, 3 toalety, 3 zařízené kuchyně (chladnička, vařič, nádobí). K objektu patří velký dvůr pro parkování pod uzamčením, zadní velká zahrada s krbem pro grilování, vybavená sezením, zahradním nábytkem a třemi terasami.

Popis okolí

Objekt Javoříčko (pro prázdniny, dovolenou nebo jen víkend) se nachází v prostoru chráněné krajinné oblasti. Když přijedete a rozhlédnete se - víte proč je zde tak krásně. Není nadsázkou, že můžete mít štěstí a přijde k vám na padesát metrů srnka nebo zajíc, který zabloudil do zahrady. Bývá tady hezký květen a začátek června, když se už všechno zelená. Podzim od září do listopadu je jiný a rovněž kouzelný, když po obědě sedíte v plavkách a zavřete oči. Červenec a srpen jako hlavní sezóna je samozřejmě oblíbená a velmi vyhledávaná s reservací v předstihu.

Kudy k nám

Klatovy - směr Železná Ruda, za cedulí Běšiny odbočit vpravo směr Strážov, dále přes žel.přejezd, po ujetí 1 km za cedulí Kozí odbočit vlevo, stále rovně vzhůru na konec obce kolem koupaliště, cesta pokračuje dále lesem chatovou oblastí, v popředí bílý štít chalupy - Javoříčko, cesta k tomuto objektu vede opět lesem.

Sportovní možnosti

Pěší procházky nebo i delší tůry lze podniknout na kteroukoliv stranu, lesem, po cestách nebo jen loukami - pro toho kdo hledá historii či nová místa. Lze dojít až k zámecké tvrzi Čachrov přes lesní kryptu Kordíků, nebo jiným směrem k zámku Klenová (galerie) a dále Kolowratův zámek Týnec
Autem pak vodní hrad Švihov, nádherné Velhartice, mumie Klatovy, Kašperské hory, jezera Černé, Čertovo a Laka
Pro vyznavače cykloturistiky je trasa připravena přímo od chalupy a dále protkána celou Šumavou
Letadlem z Klatovského letiště nad celé Šumavské podhůří
Vodní hrátky lze provozovat v koupališti Kozí (jen 800m přes louku) nebo otevřené bazény Strážov a Běšiny (3km). Špičkový krytý bazén v německém Lamu stojí za celodenní výlet (22km). Rovněž krytý bazén Klatovy pro udržení kondičky (10km).
Sjezdové lyžování lze provozovat na čtyřech sjezdovkách na Javorné (10km) kde není problém s parkováním, bez stresů a ceny velmi příznivé.

Stravovací služby

Protože pobyt v rekreační chalupě nabízíme formou apartmánů, je samozřejmé, že budete mít k dispozici kuchyni v "klasickém" provedení. Chladnička s mrazícím prostorem, plynový vařič, kávovar, mikrovlnka, dřez s odkapávací plochou - teplá, studená voda, nádobí, sklo, příbory.

Samozřejmě jsou zde i další možnosti stravování:

v obci Neznašovi - skvělá restaurace vzdálená 3 km
v obci Běšiny - restaurace na břehu koupaliště (po obědě si můžete zahrát na kurtu tenis nebo si půjčit kolo).
Na večerní možnosti zahradního grilování u krbu s pěkným venkovním posezením a výhledem do dáli budete vzpomínat.


Tipy na výlet

Opálka ( tvrz )
Gotická tvrz z konce 14. století vystavěná Buškem ze Strážova. Renesančně přestavěna v 16. století.
Klenová ( hrad )
Gotický hrad z konce 13. století, vystavěný pány z Janovic a Klenové. V 17. stol. bylo na předhradí již pustého hradu vystavěno nové sídlo. V 19. století pseudogoticky upraven. Dnes se zde nachází galerie výtvarného umění.
Pajrek ( zřícenina hradu )
Ze zastávky vlaku Nýrsko přes náměstí je možno dojít po 3,5 km na hrad Pajrek. Tato nevelká zřícenina z níž se zachovaly zbytky paláce a několik málo okolních zdí je umístěná uprostřed krásných lesů.
Kašovice ( zřícenina tvrze )
Zříceniny tvrze, založené asi Sezemou z Kašovic kol. r. 1340; po r. 1430 ves i s tvrzí připojena k velhartickému panství. R. 1565 již tvrz uváděna jako pustá. Dochovány zbytky obytné budovy se střílnami, prevéty a velkými sálovými okny v 2. patře
Ruchomperk ( torzo hradu )
Terénní zbytky hradu snad z přel. 12. a 13. stol. Brzký zánik v 1. pol.13. st. snad souvisí se vypuzením ze země možného stavebníka Černína z rodu Drslaviců po sporu s Přemyslem Otakarem I. Zachovány valy a příkopy kolem pahorku předhradí a jádra.


Nabízené služby a možnosti

vzdálenosti

  • autoopravna: 3km
  • hrad: 5km
  • hypermarket: 7km
  • vlakové nádraží/zastávka: 1100m
  • nemocnice: 7km
  • restaurace: 700m

Dostupné ubytovací kapacity

  • čtyřlůžkový pokoj: 4
  • pětilůžkový pokoj: 1
  • celková kapacita: 17

Ceník ubytování

Základní ceník pro 1 osobu za noc

  • 200 Kč

Recenze návštěvníků

Tento objekt bohužel nemá ani jednu rencenzi. Napište první.

Mapa


Nejvýhodnější nabídky emailem Přihlašte se k odběru nejzajímavějších nabídek